11 Губернаторів, яким загрожує відставка в 2017 році

Напередодні президентських виборів відбувається традиційна перетасування губернаторських місць. Чи можливо передбачити шлях орла в небі, змії на скелі або політика в Російській Федерації? Політологи з "Мінченко консалтинг" взялися за вирішення цієї нетривіальної задачі і провели масштабне дослідження, намагаючись визначити, які губернатори недовго протримаються на вершині політичного Олімпу, а які залишаться на ньому ще на невизначений термін.

Зміст:

 • Методологія дослідження
 • Рейтинг губернаторів-невдах, яким загрожує відставка
  • 10. Георгій Полтавченко (Санкт-Петербург)
  • 9. В'ячеслав Бітаров (Північна Осетія)
  • 8. Павло Коньков (Івановська область)
  • 7. Олександр Бердников (Алтай)
  • 6. Світлана Орлова (Володимирська область)
  • 5. Володимир Міклушевскій (Приморський край)
  • 4. Марина Ковтун (Мурманська область)
  • 3. Олександр Карлін (Алтайський край), Віктор Назаров (Омська область)
  • 2. Володимир Городецький (Новосибірська область)
  • 1. Олексій Орлов (Калмикія)
 • Найефективніші губернатори, версія "Мінченко консалтинг"

Методологія дослідження

Діяльність чиновників, які увійшли в список стійкості російських губернаторів, була проаналізована з з січня по серпень 2017 року і оцінена за дев'ятьма критеріями .

 • Головний з них - підтримка губернатора так званим "Політбюро 2. 0", тобто найближчим колом оточення президента.
 • Інший критерій - чи веде в даний момент губернатор якийсь великий проект.
 • Далі йде ступінь економічного розвитку регіону.
 • Наступний критерій - час закінчення терміну губернаторських повноважень. Зрозуміло, що якщо губернатора тільки що обрали, навряд чи його зберуться міняти в найближчому майбутньому.
 • Важлива і ступінь індивідуальності губернатора (чим більше він відрізняється від інших чиновників, тим краще),
 • Враховується також якість політичного менеджменту.
 • Дослідники надавали значення наявності сварок губернаторів з можновладцями на федеральному рівні.
 • Восьмий критерій - наявність сварок губернатора з регіональними чиновниками.
 • І, нарешті, дев'ятим пунктом йде ступінь зацікавленості в губернаторі (або його команді) силових структур і загроза порушення кримінальних справ і арештів в губернаторському оточенні.

Чим більшій кількості позитивних критеріїв відповідає кар'єра губернатора, тим міцніше він утвердився на своєму губернаторському кріслі. А ось ті, під ким воно вже небезпечно захиталося, перераховані нижче.

Рейтинг губернаторів-невдах, яким загрожує відставка

10. Георгій Полтавченко (Санкт-Петербург)

Число балів: 8

Відкриває рейтинг губернаторів-невдах 2017 року колишній генерал-лейтенант податкової поліції і нинішній глава Петербурга, який змінив на такій відповідальній посаді Валентину Матвієнко.

Невеликий відсоток тих, хто проголосував за "Єдину Росію", низька явка на вибори і скандал з Исаакиевский собором - ось три кити, на яких тримаються чутки про можливу відставку Полтавченко з поста мера Санкт-Петербурга. Однак подібні розмови ходять уже давно, ще в 2014 році багато в Смольному очікували, що Полтавченко на початку літа складе свої повноваження.А в підсумку він отримав мандат на п'ять років роботи.

9. В'ячеслав Бітаров (Північна Осетія)

Число балів: 8

Прес-служба Бітарова стверджує, що чутки про його відставку не відповідають дійсності. А що наводить побоювання в тривалості його губернаторствованія поїздка в Москву може обернутися лише рядовим участю в засіданні.

8. Павло Коньков (Івановська область)

Число балів: 8

На восьмій сходинці в топ-11 губернаторів, яким може загрожувати відставка в 2017 році, знаходиться глава Івановської області. Це економічно слабкий регіон, крім того, за останні кілька років в ньому прогриміло кілька корупційних скандалів у зв'язку з арештом обласних чиновників.

7. Олександр Бердников (Алтай)

Число балів: 8

Губернаторство Бердникова підточили як підозри в економічних махінаціях, так і любов до випивки і необережні висловлювання. Цього літа глава Алтаю нецензурно висловився з приводу алтайців і погрожував місцевим блогеру кримінальним переслідуванням. Що поробиш, не той народ дістався багатьом губернаторам.

6. Світлана Орлова (Володимирська область)

Число балів: 8

Сама Орлова хотіла б повернутися в Москву, ось тільки місця для неї не знайшлося, та й кілька впливових людей не готові її там бачити. Можливо, доведеться їй залишитися на посаді володимирського губернатора ще рік-другий.

Основна претензія до її адміністрації - це надмірно тривале будівництво школи у Володимирському мікрорайоні 8-ПЗ. Незважаючи на те, що чиновники отримали з обласного бюджету 582 мільйони рублів на "шкільні потреби", перший підрядник "Главпромстрой" зірвав усі графіки будівництва, в результаті вона була законсервована. Зараз у половині шкільних корпусів не вистачає стін.Однак в бесіді з президентом РФ Володимиром Путіним Світлана Юріївна пообіцяла, що об'єкт буде зданий в строк.

5. Володимир Міклушевскій (Приморський край)

Число балів: 7

Можливо, незабаром Міклушевскій піде за своїм колегою Володимиром Шанцевим з Нижегородської області, Експерти "Мінченко консалтинг" передрекли йому швидку відставку і на момент публікації доповіді їх прогноз підтвердився - 26 вересня Шанцев був відправлений у відставку. А ось губернатору Приморського краю поки залишається "сидіти на валізах". Чи то "куртка за 500 000 рублів" так зіпсувала йому імідж, то чи брехня про зустріч Нового року у Владивостоці, а не в Дубаї, то чи жахлива ситуація на ринку праці, адже Приморський край "зібрав" 15% всіх боргів по зарплаті в Росії. А можливо, свою роль зіграв той факт, що двоє з п'яти його заступників знаходяться під слідством.

4. Марина Ковтун (Мурманська область)

Число балів: 6.

Міцність позицій Ковтун викликає у експертів сумніви. Вона, можливо, виявиться замішана у справі про відмивання грошей під покровом благодійності, та й Ірині Яровий теж хочеться погубернаторствовать. За непідтвердженою інформацією Мурманська губернатору вже оголосили про відставку, хоча сама Ковтун ці ​​домисли спростовує.

3. Олександр Карлін (Алтайський край), Віктор Назаров (Омська область)

Число балів: 6.

В адміністрації губернатора і уряду Алтайського краю щосили йдуть обшуки. А на апетитний шматок пирога у вигляді губернаторства Омської області вже є претенденти: крім "газпромівців", це "силовики", "ростеховци" і (несподівано) РЖД. Яка з цих сил переможе - невідомо.

А Назаров, виконавши своє завдання, тобто передавши всі газорозподільні потоки області в руки "Газпрому", просто став не потрібен.Останнім часом він просто пасивно спостерігає за ситуацією з боку.

2. Володимир Городецький (Новосибірська область)

Число балів: 5.

На другій сходинці в рейтингу російських губернаторів, які отримали "червону картку", знаходиться глава Новосибірського краю. Як і його колега Віктор Толоконский (Красноярський край), Городецький виявився недостатньо близький до "Політбюро 2. 0". І якщо глава Красноярського краю 27 вересня вже зробив заяву про відставку, то глава Новосибірської ще тримається. Але чи надовго? Поки що він займається своїми губернаторськими справами - спілкується з журналістами, вирішує питання "сміттєвої концесії", а "коментувати плітки" (як він сам висловився) не збирається. До речі, чутки про його відставку ходили ще в квітні 2017 року, але не виправдалися.

1. Олексій Орлов (Калмикія)

Число балів: 4

На першому місці в списках губернаторів з групи ризику знаходиться керівник Калмикії. Це один із найбільш неблагополучних з фінансово-економічної точки зору регіонів Російської Федерації, а постійні розкрадання бюджету тільки погіршують ситуацію. Тільки в минулому році було відкрито кримінальну справу стосовно колишньої віце-прем'єра республіки, Лариси Васильєвої. А чутки про відставку Орлова циркулюють уже який рік.

Найефективніші губернатори, версія "Мінченко консалтинг"

Що стосується губернаторів-важкоатлетів, які навряд чи найближчим часом залишать свою посаду, то до них аналітики "Мінченко консалтинг" відносять Сергія Собяніна, Анатолія Артамонова, Олексія Дюміна і Євгена Савченко, а з більш молодих політиків - Андрія Воробйова і Дмитра Кобилкіна. Собянін, Кобилкін і Дюмін набрали по 19 балів "стійкості", Савченко і Воробйов - 16, а Артамонов - 15.