10 Найдорожчих міст 2012 року

Міста відрізняються не тільки архітектурним виглядом, інфраструктурою, плануванням і розмірами, а й ціною, яку доводиться платити за можливість жити саме тут, а не деінде.

Сьогодні ми пропонуємо Вашій увазі десятку найдорожчих міст 2012 року.

При складанні рейтингу експерти враховували вартість понад 160 продуктів і послуг, таких як одяг, продукти харчування, транспорт, орендна плата і плата за навчання в приватних школах.

10. Франкфурт (Frankfurt), Німеччина. П'ятий за величиною місто Німеччини є важливим фінансовим і транспортним центром Єврозони. Кількість жителів з урахуванням передмість становить близько 2 мільйонів чоловік.

9. Сінгапур (Republic of Singapore) . Знамените місто-держава в Південно-Східній Азії, незважаючи на дефіцит площі, володіє привабливим інвестиційним кліматом і забезпечує високий рівень життя населення, що становить близько 5 мільйонів чоловік.

8. Мельбурн (Melbourne), Австралія. Столиця штату Вікторія і другий за величиною місто Австралії населяють 4 мільйони осіб. Мегаполіс вважається промисловим, фінансовим і торговим центром континенту.

7. Сідней (Sydney), Австралія. Найбільше місто є і найдорожчим для проживання на континенті. Незважаючи на високу вартість споживчого кошика, саме в Сідней прибувають тисячі емігрантів з усього світу, щоб влаштуватися в Австралії. Сьогодні населення міста складають близько 4, 5 мільйонів чоловік.

6. Париж (Paris), Франція. Ця європейська столиця є не тільки найважливішим економічним і культурним центром держави, а й має міжнародне значення, приютив штаб-квартири таких організацій як ЮНЕСКО, ОЕСР і Міжнародна торгова палата. Кількість жителів цього недешевого але такого привабливого міста сьогодні складають 10, 5 мільйонів чоловік.

5. Осло (Oslo), Норвегія. Кількість жителів столиці Норвегії тільки наближається до мільйонної позначки. Політичний і економічний центр країни привертає як місце для проживання в основному норвежців працездатного віку (70% населення), здатних забезпечити собі гідний рівень життя незалежно від високих цін.

4. Осака (Osaka), Японія. Третій за величиною місто Японії традиційно вважається торгової і промислової столицею цієї острівної держави. Сьогодні населення Осаки включає більше 2, 6 мільйонів чоловік. Чи не кожен японець може дозволити собі постійно проживати в цьому дорогому місті, тому багато, працюючи в Осаці, проживають в передмістях. У робочі години кількість людей в місті збільшується на 40 відсотків.

3. Женева (Gen? Ve), Швейцарія. Найменший з міст, що увійшли в наш рейтинг, має населення всього в 515 тисяч чоловік. Женева сьогодні - визнаний світовий дипломатичний і фінансовий центр. Тут мають відділення і штаб-квартири такі організації як Міжнародний комітет Червоного Хреста, ООН, ВООЗ та багато інших.

2. Токіо (Tokyo), Японія. Найбільший з мегаполісів нашої десятки з населенням в 34 мільйони людей з урахуванням передмість. Офіційно Токіо - не місто, а префектура, що складається з 62 міст, селищ і сільських громад.Коли говорять про місто Токіо, то найчастіше мають на увазі адміністративні кордони, що існували до 1943 року. У цих межах Токіо проживають 13 мільйонів японців. Столиця країни висхідного сонця є визнаним світовим фінансовим, промисловим і культурним центром.

1. Цюріх (Z? Rich), Швейцарія. У найдорожчому на сьогодні місті світу проживають трохи більше мільйона людей з урахуванням передмість. Крім першого місця в нашому рейтингу, Цюріх в 2011 році зайняв друге місце в рейтингу 25 найкращих міст світу, опублікованому в журналі Monocle, а також «срібло» в списку найбільш безпечних у світі міст. Цюріх є одним з найважливіших світових фінансових центрів, в якому розмістили свої штаб-квартири безліч банків і страхових компаній.