Види окосячкі в дерев'яному будинку (Топ-5)

Монтаж пластикових вікон сам по собі непростий, але ще складніше встановити вікно в дерев'яному будинку. Дерево завжди піддається усадці. Звичайно, зруб "вистоюють", щоб позбавити від надлишків вологи, але процес цей триває не менше п'яти років, а в деяких регіонах і весь термін служби будинку. При цьому висота стіни може зменшитися на сантиметр-півтора на метр кладки, т. Е. До 6 см.

Щоб колоди, висихаючи, не тиснули на вікно, при установці використовується спеціальна конструкція, так звана обсада, або окосячка. Обсади не дає колодах відхилитися від вертикальної лінії і бере на себе все навантаження. Якщо обсаду не зробити, то в міру висихання колод і зменшення їх в діаметрі відкривати-закривати вікно буде все важче. Сьогодні ми розглянемо основні види окосячкі в дерев'яному будинку , найкращі для установки пластикових вікон.

Зміст:

  • 5. Види окосячкі і обсад по конструкції
  • 4. Обсади з заставних брусом
  • 3. Обсади "в шип"
  • 2. Обсади "в колоду"
  • 1. Обсади "чистове"

5. Види окосячкі і обсад по конструкції

Спочатку слід вирішити, з якого матеріалу зробити обсаду. Найдешевший варіант - набірний-клейова, виготовляється з обрізного матеріалу, скріпленого з допомогою мікрошипів і вологостійкого клею. Трохи дорожче буде комбінована окосячка, де верхня і бічні частини виконані з масиву сосни, а поріг - набірний-клейовий.Такий варіант кращий в разі, якщо планується збільшений підвіконня. І, нарешті, обсада з масиву сосни, просушеного до 10-12% вологості, верстатної обробки.

4. Обсади з заставних брусом

Цей варіант найпростіший, найекономічніший і тому користується заслуженою популярністю. На внутрішній стороні колод віконного отвору вирізається паз 5 на 5 см, потім в нього закладається брусок квадратного перетину. З цього пазу і відбувається вертикальна переміщення зрубу через всихання. Місце стику бруска і колод утеплюється, наприклад, льноватином або джутовим волокном. Потім з дощок збирається П-подібна конструкція (власне обсада), закладається в віконний проріз і з боків кріпиться до бруска. Знизу конструкція кріпиться до вінця. Між верхньої горизонтальної дошкою обсад і частиною стіни слід залишити зазор в 5-8 см, який і заповнюється утеплювачем.

3. Обсади "в шип"

Цей варіант дорожчий і якісніший. Для віконних прорізів за цією технологією використовується спеціальний брус, цільний або клеєний, з перетином у вигляді букви "Т". У бічній частині віконного отвору аналогічно обсадити з заставних брусом, вибирається паз під шип, але сама послідовність установки трохи відрізняється. Спочатку підготовлені косяки вставляються Т-образної частиною в прокладені утеплювачем бічні пази і розпирає спочатку нижній дошкою - порогом або підвіконням, а потім верхнім - т. Зв. "Вершик".

2. Обсади "в колоду"

Дзеркальне відображення обсад "в шип". Цього разу на торцях колод віконного отвору вирізається гребінь 5 на 5 см. Гребінь можна випиляти або посередині торця віконного прорізу або ближче до вулиці (при такому способі підвіконня виходять більш широкими).Потім поверх накладається рулонна клоччя, а потім заздалегідь підготовлені дошки з виїмкою під гребінь (необхідно залишити тепловий зазор). Установка відбувається таким же чином, як і обсада в паз, тобто спочатку кріпляться бічні елементи в нижній вінець і розпирає вірніше дошкою обсад. Такі колоди при усадці будуть ковзати всередині паза, не відхиляючись від вертикалі. Зверху, між верхньою частиною віконного отвору і колодою треба залишити щілину близько 5 см для можливої ​​усадки.

1. Обсади "чистове"

Якщо будинок зроблений з красивого бруса або оциліндрованих колод, то таку красу шкода приховувати. В цьому випадку особливості монтажу вікон з пластика в дерев'яному будинку полягають у використанні для елементів обсад естетичного і якісного матеріалу, можливо, особливої ​​форми. З технологічної точки зору цей метод - модифікований варіант окосячкі з заставних брусом. Виготовлені у вигляді букви "Г" косяки встановлюються у віконний отвір, прикріплюються до заставних брусків і розпирає нижньої і верхньої дошкою.

Ми розглянули найбільш популярні види обсад в дерев'яному будинку, їх можна виготовити своїми руками за кресленнями, а можна звернутися до професіоналів.