Топ-7 найбільш незвичайних товарів на чорному ринку

Підпільні ринки перекачують мільярди доларів зі світової економіки щороку. Але крім процвітаючою торгівлі наркотиками, зброєю та людьми існує безліч невеликих, але дуже прибуткових продуктів, які не відразу приходять на думку, коли думаєш про чорний ринок.

Ось топ-7 чудес, послуг і тварин, що продаються на чорному ринку.

Зміст:

  • 7. Цуценята
  • 6. Наукові роботи
  • 5. Янтар
  • 4. Частини тіла тигра
  • 3. Мед манука
  • 2. Вакцини від сказу
  • 1. Панголіни

7. Цуценята

Цуценята популярних дизайнерських порід, таких як Чорку (чихуахуа + йоркширський тер'єр), можуть принести до 2000 євро заводчику, але нелегально їх можна придбати набагато дешевше.

Звичайно, умови, в яких ці тварини утримуються у перекупників, плачевні. Мертві тварини залишаються в клітинах гнити поряд з живими, а цуценят продають без щеплень і мікрочіпів.

6. Наукові роботи

В останні кілька років понад 1000 відомих росіян були викриті у плагіаті наукових робіт. У 2013 році виникло мережеве співтовариство активістів, яке називає себе "Діссернет". Воно використовує програмне забезпечення для виявлення плагіату в дисертаціях, до теперішнього часу зібрало понад 5600 примірників плагіату і опублікував звіти про понад 1300 з них. Навіть Володимир Путін був звинувачений в плагіаті при написанні своєї кандидатської дисертації, частина якої була нібито переписана зі статті "Стратегічне планування і політика" професорів Вільяма Кінга і Девіда Кліланда.

5. Янтар

Світовий ринок бурштину перевищує млрд. Доларів в рік, і 90% світових запасів знаходяться в Калінінградській області. Бездоганні шматки в буквальному сенсі слова стоять більше своєї ваги в золоті, а вже якщо в бурштині виявиться комаха, камінь може оцінюватися в п'яти - або шестизначну суму.

4. Частини тіла тигра

Раніше цей товар в основному використовувався в лікувальних цілях, а тепер акцент змістився на предмети розкоші, такі як тигрові шкури і вино з кісток тигра. Для його виробництва скелет тигра вимочується в рисовому вині.

На заході Таїланду є Тигрячий монастир, де проживають кілька тигрів (а також більше 300 інших звірів). Колишній працівник монастиря розповів, що чіпи, які згідно тайськими законами, повинні бути у всіх тигрів, часто вирізаються, а тигрів незаконно продають. Подальше розслідування показало, що багато тварин з монастиря пропали безвісти, а інші були без мікрочіпів.

3. Мед манука

Цей мед, що входить в рейтинг найпопулярніших предметів торгівлі на чорному ринку, проводиться тільки в Новій Зеландії та Австралії. Банка меду Манука коштує 80 доларів. Останнім часом він став дуже бажаним завдяки своїм (недоведеним офіційною медициною) лікарських і антибактеріальним властивостям. Корінні племена Нової Зеландії використовували цей мед при перев'язці ран.

Організовані банди злодіїв просто нахабно крадуть продукт звідти, звідки можуть. В супермаркетах та інших роздрібних торгових точках Сіднея (Австралія) спостерігається величезний сплеск скоординованих крадіжок десятків банок меду Манука.

2. Вакцини від сказу

В Китаї сказ забирає тисячі життів щорічно.Не дивно, що на Таобао (китайському аналогу eBay), процвітає торгівля дешевими вакцинами. Вони створюються в невідомих лабораторіях невідомими особами, і варіюються від лише частково ефективних до відверто шахрайських. У 2016 році влада заарештувала десятки осіб, підозрюваних в розповсюдженні вакцин від сказу. Прибуток від торгівлі вакцинами на чорному ринку склала близько 90 млн. Доларів.

1. Панголіни

Якщо ви ніколи не чули про панголіни, то ви не самотні. Живуть ці дрібні ссавці в Південно-Східній Азії і на південь від Сахари, ведуть одиночний, нічний спосіб життя, і існували б спокійно і далі, якби не їхня великі рогові луски, що покривають тіло. Вони цінуються у всьому світі, знайшовши застосування в медицині і косметичних продуктах, а використовуються також в якості делікатесу в деяких культурах.

Тільки одна партія, вилучена поліцією Гонконгу в червні 2016 року, за оцінками "чорного ринку" коштує понад 1 млн доларів, і це - вершина грошового айсберга незаконній торгівлі панголіни. За даними Міжнародного Фонду захисту тварин панголіни є найбільш незаконно вивозяться ссавцями у всьому світі.