Топ-7 найогидніших інгредієнтів духів

З давнини аромати застосовувалися для того, щоб замаскувати природний запах людського тіла на полюванні, догодити богам, або просто приховати неприємний запах поту.

Найбільш ранні духи були складені з натуральних інгредієнтів. Ближче до кінця 19-го століття почався розвиток сучасної парфумерії. Натуральні компоненти все ще грали в ній важливу роль, але з ними почали змішувати і хімічні речовини.

При цьому багато хто з "запашних" хімічних речовин (а також велика кількість натуральних) є незвичайними і навіть огидними. Ось топ-7 дивних інгредієнтів для духів . Навряд чи ви захотіли б стосуватися їх рукою.

Зміст:

  • 7. Оленячий мускус
  • 6. Боброва струмінь
  • 5. Сульфід етану
  • 4. Масло Костусєв
  • 3. Амбра
  • 2. Мускус цивети (цибетин)
  • 1. Скатол

7. Оленячий мускус

У самців оленя кабарги на череві є особливий мішечок, який використовується для розпилення мускусу. Він привертає самок. Парфумери здавна цінували цю речовину, так як воно підсилює стійкість парфумерної композиції.

На жаль для оленів, мішечок зі свіжим мускусом легше отримати, коли тварина мертво. Цей інгредієнт настільки високо цінувався, що використовувався у всіх духів аж до 1970-х років. В даний час промисел кабарги обмежений, однак на фермах в різних країнах вирощуються олені, у яких мускус отримують шляхом введення катетера в мускусний мішок.Правда, тварина при цьому не вбивають, воно спить під дією снодійного.

6. Боброва струмінь

Секреція з періанальних препуціального залоз бобрів. Бобер використовує цю речовину, щоб мітити територію. Запах струменя має приємне схожість з запахами дерева і шкіри, для цього і використовується в парфумерії.

А ще боброва струмінь досі використовується в якості природної харчової добавки для поліпшення смаку полуниці і малини.

5. Сульфід етану

Одне з найсильніших хімічних речовин в парфумерії. Воно має проникаючу, відштовхуючий запах сірки і цибулі. Не дивно, що такий аромат зустрічається в природі в цибулі, спаржі і фрукті дуріан. Дивно, що ще в троянді і герані.

Сульфід етану застосовується в парфумерії для збагачення олії герані, для додання більш природного базового запаху троянди і для відтворення запаху моря, так як він є одним з хімічних речовин, присутніх в повітрі на пляжах.

4. Масло Костусєв

Було дуже поширеним інгредієнтом в класичній парфумерії та містилося в популярних чоловічих парфумах, таких як Aramis і Patou Pour Homme. Хочете уявити собі запах масла Костусєв поза духів? Понюхайте мокру собачу шерсть. Реальна магія цієї олії проявляється в поєднанні з іншими інгредієнтами тваринного походження, такими як боброва струмінь або мускус цивети.

3. Амбра

воскоподобние кишкова секреція самців кашалотів. Вчені не зовсім впевнені, чи є амбра результатом патології або нормальної життєдіяльності цих величних морських ссавців, зате точно відомо, що вона дуже смердить.

Після тривалої витримки велика частина відразливого запаху амбри випаровується.У парфумерії цей інгредієнт використовується в якості закріплювача. Навіть найменшої краплі вистачить, щоб духи кілька днів відчувалися на вашій шкірі.

2. Мускус цивети (цибетин)

Являє собою густу секреції із залоз віверри, ссавця, що живе в Африці та Індії. Найкраще мускус ефіопської цивети. Потужний і неповторний аромат цібетін нагадає вам про гнилих продуктах. Зате в сильно розбавленому вигляді він стає вельми привабливим, з квітковим відтінком.

В минулому мускус цивети часто підробляли. Основними наповнювачами фальшивого продукту були мед і фекалії малюків. Уявляєте, наскільки жахливо пахне справжній мускус?

1. Скатол

Тут двох думок бути не може: скатол смердить. Він являє собою з'єднання, яке міститься у фекаліях і кам'яновугільної смоли. Це квінтесенція смороду, за це скатол і виявився на першому місці в рейтингу найбільш огидних компонентів духів . Тим дивніше, що його в украй невеликих дозах можна знайти в жасмині і кольорах апельсина. У поєднанні з індолом, скатол допомагає надати цим квітам яскравий ерогенних запах.