Топ-7 переваг і недоліків квартири на першому поверсі

Квартири на перших поверхах будинків часто викликають неоднозначне ставлення у покупців. Приваблива вартість, зручне місце розташування і відповідна планування такого житла може змусити задуматися. Ретельно зваживши позитивні і негативні сторони покупки, можна визначити рентабельність і доцільність придбання.

Зміст:

 • Переваги придбання
  • Легко підніматися
  • Зручний балкон
  • Цінова доступність
 • Негативні характеристики
  • Низька безпека
  • Шумність вулиці
  • Сирість
  • Інші аспекти

Переваги придбання

Легко підніматися

Головним достоїнством квартир на першому поверсі виступає незалежність від роботи ліфта. Сім'ї з маленькими дітьми і люди похилого віку, безперечно, оцінять відсутність необхідності крокувати по сходах. Люди з різними захворюваннями, яким протипоказані фізичні навантаження, інваліди можуть отримати можливість комфортного проживання, не орієнтуючись на облаштування будинку в цілому.

Зручний балкон

Цінителі домашніх заготовок і великої кількості ремонтно-побутових пристосувань можуть додатково створити під балконом місце зберігання або невеликий підвал. Жителі багатоповерхових будинків оцінять привабливий вигляд з вікна на зелену галявину або на доглянуту прибудинкову територію, відчуваючи близькість до природи.Фахівці стверджують про комфорт проживання ближче до магнітного поля.

Цінова доступність

Варто відзначити доступну вартість житла на першому поверсі багатоквартирних будинків. Елітні квартири в хороших районах можуть коштувати порядком дешевше, ніж звичайні варіанти, але поверхами вище. Даний спосіб допоможе вигідно заощадити фінанси і отримати житло преміум класу. Перші поверхи багатоповерхових будинків можуть мати комерційний формат, дозволяючи змінити цільове призначення квартири, перевівши її в статус нежитлового фонду.

Негативні характеристики

Низька безпека

Квартири на першому поверсі крім достоїнств мають певні недоліки. Спочатку відзначається низький рівень безпеки через доступність житла для злодіїв і грабіжників. Буде потрібно встановлювати спеціалізовані системи безпеки на вікна та балкони. Успішно застосовуються захисні ролети і витіюваті ковані решітки.

Шумність вулиці

Низька звукоізоляція приносить незручності, дозволяючи чути вуличні шуми, домофон або просто постійний стукіт двері. Сучасні вікна та двері відрізняються підвищеною шумоізоляцією, що дозволить захистити від зовнішніх звуків. Рівень шуму залежить від сторони виходу вікон та балкону, в області вхідних дверей він значно вище.

Сирість

Безпосередня близькість з технічним підвальним приміщенням може привести до появи вогкості і цвілі, комах, дрібних гризунів. Буде потрібно виконати якісне утеплення і забезпечити герметичне покриття підлог. Правильно зваживши позитивні і негативні характеристики квартир на першому поверсі і зробивши загальний висновок, можна визначити індивідуальну доцільність придбання.

Інші аспекти

Оскільки жителі перших поверхів мають звичку виносити сміття не по дорозі на роботу, а в будь-який зручний час, то дуже часто двері зачиняються від протягу і потрапити в квартиру не вийде. Для цих випадків актуальна така послуга, як термінове відкриття замків дверей. У Москві легко знайти фірму, яка допоможе потрапити в квартиру, а жителі маленьких міст повинні враховувати цей аспект при покупці квартири на першому поверсі багатоквартирного будинку.