Топ-5 способів шахрайства з пластиковими картами

Все частіше для отримання зарплати, пенсії, стипендії ми використовуємо пластикову карту. "Пластик" став зручним і звичним засобом платежу і інструментом накопичення заощаджень. Але з ростом популярності карт зростає і число шахраїв, охочих поживитися, ведучи гроші з рахунків власників.

Сьогодні ми представляємо Топ-5 способів шахрайства з пластиковими картами . Знаючи про те, якими прийомами користуються зловмисники, набагато простіше захистити свої заощадження.

Зміст:

  • 5. Виготовлення дубліката картки
  • 4. Використання липкої стрічки для купюр
  • 3. Отримання ПІН-коду по СМС
  • 2. Зчитування даних при оплаті товару в Інтернеті
  • 1. "Ліванська петля"

5. Виготовлення дубліката картки

Шахраї виготовляють "болванки" - підроблені карти, на які наносять інформацію з магнітної смуги оригінальної карти. Щоб зчитати інформацію, на банкомат встановлюють так званий скіммер - накладку на пристрій, що зчитує, в проріз якого ми поміщаємо карту.

Найсучасніші скімери мають товщину всього 0, 2 мм, тому помітити їх непросто. Уберегтися від зчитування і копіювання інформації можна шляхом придбання чиповой карти, яка є більш захищеною в порівнянні з магнітною.

4. Використання липкої стрічки для купюр

В роз'єм для видачі готівки спритні шахраї поміщають липку стрічку.Власник карти намагається отримати готівку, але купюри не виходять, т. К. Виявляються приліпленими до смуги скотча або інший липучки. Клієнт, не дочекавшись грошей, йде дзвонити у відділення банку і розбиратися з ситуацією. А шахраї повертаються до банкомату і витягають липку стрічку з купюрами.

Від такого шахрайства можна вберегтися, якщо знімати готівку лише в перевірених банкоматах, встановлених у відділеннях банку і інших закритих охоронюваних приміщеннях.

3. Отримання ПІН-коду по СМС

Поширеним способом шахрайства є розсилка СМС від імені обслуговуючого банку з проханням вислати ПІН-код і CVC-код, який використовується для підтвердження оплати в інтернет-магазинах. У деяких випадках з СМС приходить посилання нібито на інтернет-сайт банку, де потрібно ввести дані по карті.

Отримавши подібне повідомлення, необхідно негайно звернутися в банк, так як кредитні організації ніколи не запитують ПІН-коди від пластикових карт.

2. Зчитування даних при оплаті товару в Інтернеті

Здійснюючи покупку в глобальній мережі, ми вводимо всі необхідні дані - номер карти, ім'я, термін дії, а також CVC-код. Зламуючи сайти магазинів, зловмисники отримують дані власника карти і починають витрачати гроші на власний розсуд.

Щоб захиститися від шахрайства, необхідно використовувати технологію 3D-Secure, коли для завершення будь-оплати необхідно ввести код, отриманий на мобільний телефон. Якщо шахраї спробують оплатити що-небудь чужий картою, власнику надійде повідомлення з кодом підтвердження. Таким чином, і зловмисникам не вдасться завершити платіж, і держатель картки зрозуміє, що дані виявилися у шахраїв.

1. "Ліванська петля"

Шахрай виготовляє з фотоплівки "кишеню", який поміщає всередину пристрою, що зчитує банкомату. Клієнт вставляє карту в банкомат, набирає свій ПІН-код, але видача грошей не проводиться, банкомат "лається" що не бачить карту, а сама карта не виходить з пристрою, що зчитує.

Який виявився нібито випадково поруч шахрай спробує допомогти, дізнається ПІН-код, а потім порадить терміново їхати до відділення банку і писати заяву, щоб карту вилучили з банкомату. Клієнт йде, шахрай спокійно дістає "ліванську петлю" разом з картою, а потім знімає всі засоби.

Цей сценарій поширений на вуличних банкоматах, встановлених далеко від відділень банку.