ТОП-5 найпопулярніших видів спорту в світі

В умовах погіршується екології та ненатуральної гри, все більше людей починають займатися спортом. Як правило, масовими видами спорту стають ті, які не вимагають спеціального і дорогого устаткування. Найпопулярніші види спорту визначаються у відсотках від усіх займаються спортом в 200 країнах світу.

Зміст:

  • 5. Велосипедний спорт
  • 4. Йога
  • 3. Плавання
  • 2. Футбол
  • 1. Легка атлетика (біг, ходьба)

5. Велосипедний спорт

Перші в історії велосипеди з'явилися на початку XIX століття, тоді ж з'явилися і перші спортсмени. У 1989 році відбулися перші змагання, які забезпечили подальшу популярність спорту. Сьогодні окремими видами велосипедного спорту займаються 6, 4% всіх спортсменів. Користь від фізичних вправ на велосипеді очевидна: зміцнення м'язів ніг, поліпшення роботи дихальної та серцево - судинної систем.

4. Йога

Люди займалися йогою ще в стародавні часи (X століття до нашої ери). Однак справжню і повсюдну популярність вона набула зовсім недавно. Зараз її творять, дорослі, діти і люди похилого віку, чоловіки і жінки, представники всіх соціальних верств, при цьому у кожного є своя причина для занять йогою: збереження фігури, медитація, саморозвиток, виховання певних рис характеру. На сьогоднішній день займаються 7, 4% від усіх, що займаються спортом.

3. Плавання

Люди ще за кілька тисячоліть до нашої ери вміли плавати, а їх стилі нагадували сучасний брас і кроль. На сьогоднішній день їм займаються 8, 1% від всіх займаються спортом, що пояснюється величезною користю для здоров'я від занять водним спортом, і практичною відсутністю травматизму і протипоказань. Під час плавання задіяні великі групи м'язів з усіх частин тіла, що забезпечує інтенсивне тренування, також плавання - відмінний спосіб загартовування.

2. Футбол

Прообрази футболу існували ще в давнину, але офіційною датою появи на світ цієї гри вважається 1848 рік, коли були записані правила гри. Сьогодні грають в футбол 8, 4% спортсменів, а вболівальниками цього спорту є більше третини населення всього світу. Під час гри в футбол в три рази зростає споживання киснем, не кажучи вже про розвиток м'язів. Також крім фізичного розвитку футбол допомагає вчитися тактиці, до того ж багатьом не під силу довго виконувати монотонні вправи, а ігровий характер цього виду спорту забезпечує стійкий інтерес.

1. Легка атлетика (біг, ходьба)

Біг був одним зі змагань на олімпійських іграх в Стародавній Греції, до того ж використовувався як вправи під час фізичних тренувань. Популярність же цей вид спорту отримав з відроджень Олімпійських ігор в 1896 році. Сьогодні бігом або пішки займаються 9, 6% від усіх, що займаються різними видами спорту. Його популярність можна пояснити майже повною відсутністю обмежень як по здоров'ю, так і за можливостями (не вимагає екіпіровки, погодних умов, матеріальних вкладень). При цьому користь від нього колосальна: робить сильний позитивний вплив на дихальну і серцево - судинну системи (а адже це на сьогоднішній день головні проблеми суспільства), попереджає закупорку судин, не створює зайвого навантаження на м'язи.