Топ-5 смертельних хвороб від глобального потепління

У міру потепління клімату на земній кулі йде процес танення льодовиків, підвищення рівня моря, зміни погодних умов. Але є ще одна серйозна загроза: поширення нових і давно забутих захворювань в областях, які колись вважалися безпечними.

Представляємо топ-5 смертельних хвороб, пов'язаних з глобальним потеплінням .

Зміст:

  • 5. Сибірська виразка
  • 4. Вірус Зика
  • 3. Досі невідомі збудники
  • 2. Кліщова хвороба
  • 1. Холера

5. Сибірська виразка

В липні 2016 року спалах сибірської виразки вбила 2. 3 тисячі оленів на Ямалі. І 96 чоловік, які проживають в районі вогнища захворювання, були доставлені в лікарню для обстеження на наявність захворювання. У 23 з них був знайдений збудник сибірської виразки.

Ветеринари припускають, що причиною поширення інфекції стало випадкове розкриття могили тваринного, зараженого сибірською виразкою. А аномальна спека сприяла дуже швидкому і масовому поширенню смертельної хвороби серед оленів.

4. Вірус Зика

Зазвичай не викликає симптомів (хіба що невелике підвищення температури і висип у дорослих), але може спровокувати викидень і мікроцефалія плода, якщо потрапить в організм вагітної жінки. Основний переносник вірусу Зика - комар желтоліхорадочний (Aedes aegypti). Кусає в денний час і може розмножуватися в дощовій воді.В даний час желтоліхорадочний комар зустрічається в основному в тропіках, найчастіше в Південно - Східній Азії, Південній і Центральній Америці і деяких частинах Африки. Але він може дістатися і до регіонів, де глобальне потепління викличе посуху, і люди почнуть збір дощової води для побутового використання.

3. Досі невідомі збудники

Сибірська виразка - не єдиний "довгожитель" з рейтингу потенційно небезпечних смертельних хвороб, спровокованих глобальним потеплінням. У 2015 році дослідники оголосили, що знайшли вірус, який був все ще заразним через 30 000 років перебування в сибірській вічній мерзлоті. На щастя, цей вірус з роду Mollivirus вражає тільки амеби і не є небезпечним для людини, але його існування викликало побоювання, що смертоносні патогени, такі як віспа або невідомі віруси, можуть ховатися у вічній мерзлоті.

Діяльність, пов'язана з бурінням нафтових свердловин і видобутком корисних копалин в умовах вічної мерзлоти, може викликати до життя мікроби, що знаходяться в стані спокою протягом багатьох тисячоліть.

2. Кліщова хвороба

Кліщі, ймовірно, будуть шукати нові місця проживання в міру потепління клімату. І разом з ними будуть поширюватися хвороби, такі як кліщовий енцефаліт. Спалах захворювання відбувається в основному в теплу пору, коли кліщі (і люди) найбільш активні.

Ще одна "кліщова" проблема - хвороба Лайма, так само може поширитися на нові області, у міру того, як кліщі будуть просуватися на північ. У статті з журналу Ecohealth за 2008 рік йдеться, що іксодові кліщі (основні переносники хвороби Лайма), отримають на 213% більше місця проживання в Канаді в 2080, якщо зміна клімату продовжить йти колишнім курсом.

1. Холера

Смертоносна холера очолює список найнебезпечніших захворювань, пов'язаних зі зміною клімату. Хвороба поширюється через забруднену воду.

В дослідженні від 2014 року, представленому на щорічних зборах Американського геофізичного союзу, було висловлено припущення, що і збільшення тепла і повені, пов'язані зі зміною клімату, можуть привести до спалаху холери в районах, вже страждають від поганих санітарних умов. Повінь може поширити забруднену воду на далекі відстань, тоді як при посухи багато холерних бактерій (холерних вібріонів) будуть концентруватися в невеликих обсягах води.

Холера любить теплу погоду, тому чим жаркіше стає на Землі, і чим тепліше стає вода, тим вище ймовірність поширення цієї хвороби.