Різниця між поетом і письменником

Різниця між поетом і письменником

Світ художньої літератури, її образний лад і багата мова народжуються завдяки творчості письменників і поетів. Для більшості читачів не складає труднощів визначити, поетичний твір або прозу містить вподобана книга. І вже якщо вона написана віршами, то її автор, звичайно ж, поет. Письменники пишуть прозу - це всім добре відомо. Але хто вони, поети і письменники?

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Поет - автор віршів, поем і інших поетичних творів. У більш широкому значенні поет - творча особистість, наділена здатністю сприймати світ в поетичних образах і відтворювати їх у віршованих жанрах.

Письменник - творець прозових творів, особливої ​​художньої реальності, в якій події, герої, їх дії і судження є відображенням світосприйняття автора, представленого читачам у вигляді творчо переосмисленої картини буття.

до змісту ↑

Порівняння

Провести чітку грань між поетичною творчістю і даром втілювати авторську ідею в образах прозового твору неможливо. У поезії та прозі природа художнього слова проявляється однаково, хоча поет і письменник по-різному використовують його необмежені можливості.

Поет апелює до почуттів читача. У його творчому арсеналі - багатоплановість трактувань, неоднозначність суджень, можливість вільної читацької інтерпретації душевних переживань ліричного героя.

Ритмічна організація поетичних текстів, будь то невеликий ліричний вірш або епічна поема, володіє особливою силою впливу: вона здатна багаторазово посилити емоційний фон сприйняття поетичних символів.

В поетичній творчості використовуються прийоми із застосуванням складних тропів і особливих засобів художньої виразності: метафор, незвичайних порівнянь, алегорій, завдяки яким у читача народжується власний асоціативний ряд образів, і він, поряд з поетом, відчуває себе співавтором твору.

Для письменника головне завдання - показати подія як мотив поведінки героя, змусити персонажів робити вчинки, котрі розкривають їхні характери і оголюють приховані сторони внутрішнього життя. Високохудожня проза завжди лаконічна, логічна і послідовна, тому талановитий автор не стане перевантажувати текст свого твору складними метафорами і близькими до поетичної мови оборотами.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Поет створює твори поетичних жанрів: вірші, поеми, драми у віршах. Роман А. С Пушкіна "Євгеній Онєгін" написаний у віршованій формі.
  2. Праця письменника - художня проза. Найчастіше це жанри оповідання, повісті, романи. Однак зустрічаються і такі незвичайні прозові твори, як "Між собакою та вовком" Саші Соколова.
  3. Поет володіє віршованим ритмом і дружить з римою.
  4. Ритмічна організація прозового твору відрізняється від поетичного ритму, тому для письменника важливіше логіка і послідовність викладу художнього тексту.