Різниця між іранською хною і індійської

Різниця між іранською хною і індійської

Хна - дуже популярний натуральний барвник для волосся. Її роблять з висушеного листя південного рослини лавсонії. З давнини хну використовували не тільки в косметичних, але і в лікувальних цілях, а зараз з її допомогою волоссю надають чудові руді, червоні або золотисто-каштанові відтінки. Цей природний барвник привозять до нас з Ірану або з Індії. Залежно від країни-виробника його характеристики трохи змінюються.

Зміст статті

  • Види хни
  • Порівняння
  • Таблиця

Види хни

Лавсонія, з якої роблять барвник, зростає по всьому Середньому Сходу і навіть в Північній Африці. У різних кліматичних умовах у цього чагарника проявляються деякі особливості. Вони і дають підставу відносити одержуваний з нього барвник до декількох видів, втім, не сильно відрізняються один від одного.

Іранська хна - найчастіший гість на прилавках нашої країни. Це блідо-зелений порошок, який розводять водою. Вона надає волоссю прекрасний мідно-рудий колір, а при додаванні в неї басми досягаються більш темні відтінки. Холодний тон при фарбуванні хною не вийде, але якщо потрібна тепла золотиста гамма, то варто віддати перевагу цей природний барвник хімічним фарбам. Він зафарбувати сивину, додасть яскравість і підлікує волосся. Не одне покоління жінок помічало, що після фарбування іранської хною локони стають напрочуд блискучими, живими, щільними.Фарбуватися нею досить просто: на волосся середньої довжини знадобиться 100 г порошку. Його треба розвести теплою водою до крему і ретельно промазати шевелюру. Залишати на волоссі барвник можна надовго, хоч на три години - воно не зашкодить. Тільки потім слід дуже ретельно промити голову, щоб позбутися від рослинних частинок.

Індійська хна зустрічається рідше, коштує дорожче і вважається більш корисною для волосся (кажуть, що вона менше їх сушить). Крім того, її ретельніше подрібнюють, і порошок виходить дуже невеликий, тому використовувати його зручніше. У розведеному вигляді він краще розподіляється по волоссю. А найголовніша відмінність індійської хни - багатюща колірна гамма, від ніжно-золотистого до шоколадно-коричневого і майже чорного. Методика забарвлення нею точно така ж, як у іранської, і користі волоссю вона приносить приблизно стільки ж.

до змісту ↑

Порівняння

За великим рахунком, ці природні барвники - одне і те ж. Тоді чим відрізняється іранська хна від індійської?

Колірна гамма

Основна відмінність іранської хни від індійської - менша палітра відтінків. Якщо не використовувати ніяких добавок, то перша забарвить волосся в мідно-рудий, а насиченість кольору буде залежати від натурального тону шевелюри. Індійська хна - інша справа. В її палітрі сім відтінків, крім того, вона буває безбарвним. Така хна застосовується, якщо потрібно не пофарбувати волосся, а підлікувати.

Консистенція

Для багатьох має значення текстура порошку. Більш тонкий помел індійської хни дозволить уникнути деяких труднощів при нанесенні її на волосся і змиванні. Втім, і індійська, і іранська хна гарні своєю безпекою для самої шевелюри і шкіри голови, мають відновлює дію і допомагають отримати багатий, насичений, теплий колір.Так що тут з вибором важко помилитися.

до змісту ↑

Таблиця

Іранська хна Індійська хна
Дає один відтінок при фарбуванні Дає сім відтінків при фарбуванні
Більший помел порошку Більш дрібний помел порошку
Найважче вимивати з волосся Зручно і наносити, і змивати
Доступна в будь-якому магазині Можна замовити по Інтернету
Варто недорого Варто трохи дорожче