Різниця між копіром і сканером

Різниця між копіром і сканером

Копір і сканер - дуже схожі пристрої, але відмінності між ними досить істотні. Які функції вони виконують?

Зміст статті

  • Що таке копір?
  • Що таке сканер?
  • Порівняння
  • Таблиця

Що таке копір?

Копір - це пристрій, призначений для зняття копій зображень і текстів, розміщених на папері або іншої поверхні, яку девайс здатний розпізнати, і подальшого їх відображення за допомогою роздруківки на окремих аркушах.

Копір може володіти такими функціями, як масштабування розпізнаються зображень і текстів, здійснення найпростіших операцій по їх форматування, управління становищем на сторінці.

до змісту ↑

Що таке сканер?

Сканер - це пристрій, призначений для зчитування візуального вмісту зображень і текстів, що також розміщені на папері або інший підтримуваної поверхні, з подальшим його відображенням у вигляді графічного файлу на комп'ютері - наприклад, JPEG.

Згодом відповідні цифрові картинки нескладно обробити спеціальною програмою-редактором - наприклад, фотошопом. Якщо на них розміщений текст, то він може бути розпізнаний і скопійований в файл DOC або TXT при залученні інших спеціальних програм - таких як Fine Reader.

Графічний файл, який сформований сканером, який вважав зображення або текст, допустимо також роздрукувати на принтері в незмінному вигляді.В цьому випадку сканер і принтер в зв'язці виконають функцію копіра.

до змісту ↑

Порівняння

Головна відмінність копіра від сканера в тому, що перший не пристосований для перетворення зчитувальних зображень і текстів в графічний файл, а другий - не може виконувати функцію копіювання відповідного контенту (але це можливо, якщо поряд зі сканером задіюється принтер).

Варто відзначити, що на сучасному ринку цифрової техніки найширшу поширеність (поряд з копірами, сканерами і принтерами) мають багатофункціональні пристрої - МФУ, які поєднують в собі функціонал всіх трьох зазначених комплектуючих. При цьому якість виконання кожної функції МФУ в більшості випадків не поступається тому, що характеризує можливості будь-якого окремо взятого пристрою з перерахованих вище.

Визначивши, в чому різниця між копіром і сканером, внесемо виявлені нами критерії в невелику таблицю.

до змісту ↑

Таблиця

Копір Сканер
Що спільного між ними?
Обидва пристрої можуть зчитувати зображення і тексти з паперу та інших подібних поверхонь
Функції обох пристроїв нерідко об'єднані в МФУ
Сканер в поєднанні з принтером здатний виконувати ту ж функцію, що і копір
У чому різниця між ними?
Може роздруковувати копії сторінок без підключення будь-яких інших пристроїв Не може роздруковувати копії сторінок - тільки в "тандемі" з принтером
Не може переводити лічені сторінки в цифрову форму Призначений для перекладу лічених сторінок в цифрову форму