Різниця між бобами і квасолею

Різниця між бобами і квасолею

Бобові - дивовижна культура, яка представлена ​​великою різноманітністю видів: це і знайомий нам усім горошок, і квасоля, і модна нині сочевиця, і багато інших рослин, включаючи навіть арахіс. Об'єднує їх одна спільна ознака - плоди у вигляді стручка з декількома щільними, гладкими насінням всередині. Сам стручок часто називають бобом. Практично всі бобові рослини мають важливе харчове значення, адже в них міститься багато білка, вітаміни А, В, С, мінеральні солі, складні вуглеводи. У помірних кількостях плоди цих рослин обов'язково повинні бути присутніми в раціоні кожної людини, яка піклується про своє здоров'я.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Найчастіше ми вживаємо в їжу горох, квасоля і боби звичайні. І якщо горох від інших бобових культур відрізнити легко, то з квасолею і бобами постійно виникає плутанина.

Визначення

Боб (садовий, звичайний, кінський, російська, Фава, Аквадульче) - рослина сімейства Бобові (рід Горошок).

Насіння садових (або звичайних) бобів

Боби - плоди (насіння) зернобобових культур.

Квасоля - рослина сімейства Бобові (рід Квасоля).

Насіння квасолі різних видів до змісту ↑

Порівняння

Квасоля - поширена культура сімейства бобових. Цей вид представлений як кучерявими, так і кущовими рослинами.Існує також вид квасолі, який висаджується виключно в декоративних цілях. У їжу вживаються боби квасолі звичайної. Існує маса сортів і різновидів цього виду, який прийшов до нас з Латинської Америки.

Квасоля - бажаний гість в стравах кухонь різних країн. Її використовують для приготування перших і других страв. Квасолеві боби - важлива складова вегетаріанського і пісного меню.

В бобах квасолі міститься багато легуміна і крохмалю, магнію і кальцію. У трохи меншій кількості представлені цинк і залізо. У 100 г цього продукту - 24% білків, 60% вуглеводів і близько 1% жирів. Калорійність 100 г квасолі - 333 ккал.

В їжу вживають насіння квасолі та молоді зелені стручки, в яких міститься велика кількість вітамінів С і А, кальцію і зовсім небагато калорій (31 ккал на 100 г). Стручки можна вживати навіть тим, хто дотримується дієтичного меню.

Стулки квасолі використовують в лікувальних цілях.

Багато різновидів квасолі в свіжому вигляді отруйні для людського організму через вміст в них токсичних речовин, тому вживати квасолеві боби можна тільки після термічної обробки.

Боби звичайні часто плутають з квасолею через їх назви, яке співзвучне з плодом інших бобових культур - бобом. Тим часом, це окремий вид, який має свої характерні ознаки. Родина бобів - Середземномор'ї, до сих пір в тамтешньої кухні плоди цієї рослини займають важливе місце. У наших широтах боби вирощують повсюдно, це відома харчова і кормова культура, а також відмінний медонос. Боби - кущова рослина.

Насіння бобів значно більш плоскі і плескаті, ніж насіння квасолі.У 100 г бобів міститься до 35% білка, 55% складних вуглеводів, від 0, 8% жирів. Вони багаті вітамінами групи В, А, С, РР, клітковиною, мінеральними солями і ферментами, які в людському організмі не синтезуються. У 100 г бобів міститься 309 ккал. У плодах молочної стиглості - в кілька разів менше калорій, тому вони підходять для людей, які дотримуються дієтичного меню.

Боби можуть використовуватися для лікування багатьох захворювань, корисними властивостями володіють їх суцвіття, насіння і навіть стулки.

Вживати в їжу насіння бобів можна тільки після термічної обробки, так як вони містять токсичні речовини.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Батьківщина бобів - Середземномор'ї. Квасоля звичайна - виходець з Латинської Америки.
  2. Боби звичайні - кущова рослина. Більша кількість сортів квасолі - в'юнкі рослини.
  3. Насіння бобів мають досить неправильну форму, вони більш плоскі, ніж насіння квасолі.
  4. Боби містять трохи менше калорій і жирів, але більше білків, клітковини і важливих для організму людини ферментів.
  5. Боби, на відміну від квасолі, - не тільки харчова, а й кормова культура, а також відмінний медонос.
  6. В лікувальних цілях використовують квіти, плоди і стулки бобів. У квасолі такими властивостями володіють тільки стулки.