Рейтинг країн за рівнем податкового навантаження на бізнес

Авторитетна аудиторська компанія KPMG склала рейтинг країн за рівнем податкового навантаження на бізнес . Згідно з результатами дослідження, найважче доводиться французьким бізнесменам, яких буквально "душать" високі податки.

А ось найпростіше вести свою справу в Індії, яка посіла перше місце серед 14 країн, які потрапили в поле зору аналітиків KPMG.

Для оцінки податкового навантаження порівнювалися такі показники, як податок на прибуток, на майно, виплати в соціальні фонди та інші платежі. Ми пропонуємо Вашій увазі першу десятку країн, ранжируваних по тяжкості податкового тягаря.

Зміст:

  • 10. Австралія
  • 9. Німеччина
  • 8. США
  • 7. Нідерланди
  • 6. Великобританія
  • 5. Росія
  • 4. Мексика
  • 3. Китай
  • 2. Канада
  • 1. Індія

10. Австралія

за минулий рік кілька посилила податковий тягар. У торішньому рейтингу KPMG країна отримала коефіцієнт 80, 8, в той час як показник цього року - вже 125, 1 пункту.

9. Німеччина

демонструє один з мінімальних рівнів податкового навантаження серед країн Європи. Якщо акціонерні товариства в державі платять солідні податки, то так звані партнерства мають можливість користуватися пільговими ставками, що не перевищують 21% від доходів.

8. США

славиться високими податками як на бізнес, так і на доходи фізосіб. Ставка податку на прибуток корпорацій одна з найбільш високих у світі - 35%.Середній рівень ефективного оподаткування праці в Штатах складає 23, 4%, в той час як в Індії, яка лідирує в рейтингу, цей показник дорівнює 1, 6%.

7. Нідерланди

змушують великі корпорації платити податок за ставкою 35%, але багато платників податків користуються правом на пільги, займаючись соціальної та благодійною діяльністю. Податок на додану вартість становить від 6 до 17, 5%. Платежі до соціальних фондів становлять трохи більше 22% від фонду заробітної плати.

6. Великобританія

- саме лояльне держава Європи з частини податкового навантаження на бізнес. Податкові ставки безпосередньо залежать від розміру чистого прибутку компанії і становлять від 20 до 27, 5%.

5. Росія

навантажує бізнес податками на 28% менше, ніж США. Вище податковий тягар в ресурсодобивающій і переробної промисловості, найнижчий - у сфері IT та послуг для бізнесу. Найбільше податків платять московські компанії.

4. Мексика

лідирувала в рейтингу KPMG в 2010 році. Податок на прибуток в країні становить 24, 5%, а платежі до соціальних фондів - близько 26%.

3. Китай

відомий невисокою податковим навантаженням. Бізнес сплачує податок на прибуток за ставкою всього 5, 9%. Правда виплати в соціальні фонди можуть становити до 50% від фонду оплати праці, але зарплати китайських службовців, як відомо, невеликі.

2. Канада

другий рік поспіль утримує друге місце за рівнем податкового навантаження. Ставка податку на прибуток в країні становить 9, 3%, а відрахування в соціальні фонди і зовсім невеликі - близько 12, 6%. Правда, система оподаткування передбачає безліч дрібних зборів. Найсприятливішим для бізнесменів містом Канади визнаний Ванкувер.

1. Індія

виявилася лідером рейтингу податкового навантаження на бізнес .Причому ставка податку на прибуток в країні досить висока - близько 35%, але виплати в соціальні фонди мінімальні. ПДВ з індійських компаній стягується за ставкою 12%. За оцінками експертів, податковий тягар в Індії в півтора рази легше, ніж в Росії.