Наймолодша релігія в світі

Скільки всього в світі релігій? Це питання досі ставить в безвихідь навіть вчених, які займаються питаннями релігії. Тому точної відповіді годі й знайти.За одними оцінками, на п'яти континентах живуть прихильники двох сотень різних релігій, по інших - декількох десятків. На сьогоднішній день є маса прикладів, коли якась людина оголошує себе таким собі «божеством» і встановлює власні правила вірування. І, як не дивно, знаходиться чимало послідовників нової релігії.

Так чи інакше, у світі зараз чотири основні релігії. Це іслам, іудаїзм, буддизм і християнство. Вони поширилися серед народів різних країн, і об'єднують людей вірою незалежно від їх мовних, етнічних і політичних зв'язків. І ці основні релігії є одними їх найдавніших. А паралельно з ними прихильників набирають і інші вірування. Наймолодшій релігією вважається Бахаї. Вона з'явилася в Ірані трохи більше півтори сотні років тому. Релігійний рух заснував Сейід Алі Мухаммад Ширазі в 1844 році. За канонами нової течії, саме Мухаммад (або Баб, як він себе називав) був останній пророком Бога на тому етапі розвитку світу. Ісламські духовні лідери зустріли Мухаммада вороже, почали переслідувати і його, і прихильників. Баба заарештували, посадили в тюрму і розстріляли в 1850 році в місті Тебрізі. І за кілька років по всій Персії було страчено приблизно 20 тисяч його прихильників.

Девятіконечной зірка - символ багаї Втім, за переказами, після Мухаммада повинен був прийти інший лідер, але ім'я його залишилося невідомим.

Трохи пізніше чоловік на ім'я Мірза Хусейн Алі, який називав себе Бахаулла, почав стверджувати, що саме він став другим посланцем, про який говорив Мухаммад. Мірза, людина зі знатного роду, відмовився від багатої спадщини і комфортного життя. Він став вести життя, яким жив увесь інший народ, при цьому, відчуваючи на собі всі тяготи бідності та класової несправедливості.

Бахаулла вважав, що головна мета її життя - захист будинків. Тому він пропагував принципи соціальної рівноправності. Балаулл став першим і найяскравішим послідовником Баба. Але і його чекали гоніння, ув'язнення і тортури. У 1852 році Бахаулла запропонувало політичний притулок царський уряд Росії. Однак він від пропозиції відмовився і відправився на заслання в Османську імперію. Не стало Багаулли 29 травня 1892 року. На той час вчення поширилося далеко за межі Ближнього Сходу.

Його вірі почали слідувати діти і внуки, які і перевели на англійську мову писання Мурзи, а так само допомогли їм поширитися по всьому світу.

Один із символів багаї Зокрема, старший син Багаулли Аббас Еффенді, який народився в 1844 році і супроводжував батька у всіх посиланнях, став єдиним тлумачем вчення Багаї. Таким його призначив перед смертю сам Бахаулла. Абдул-Баха, як називав себе Аббас, став удосконалювати спосіб життя Бахаї. Він зміцнив підставу віри і розповсюдив її по всьому світу. Помер Абдул-Баха в 1921 році.

А в своєму заповіті він призначив «Хранителем Віри Бахаї» і тлумачем онука Шогі Еффенді Роббані. Шогі займався довіреним йому справою до самої смерті в 1957 році.

Згодом, невелика релігійна секта Бахаї перетворилася в потужне релігійна течія. У нього з'явилося безліч прихильників в різних країнах світу. Зараз же Бахаї - це окрема релігія, її проповідують приблизно 5 мільйонів чоловік.

Вчення часом розглядають як синкретичну комбінацію попередніх релігійних вірувань. Спочатку течія виникла в руслі шиїтського ісламу, проте сьогодні майже всі релігієзнавці вважають віру Бахаї самостійною релігією.

В Бахаї є три основних канону вчення - це єдність Бога, єдність релігій і єдність людства. А основна мета релігії - об'єднати все людство. Існує і зв'язок в Бахаї між людьми і Богом, причому єдина. Згідно з релігією, містком служать посланці Бога, тобто Пророки і Явітелі.

На думку Бахаї, релігійні, політичні, расові та національні забобони повинні канути в минуле. Нова релігія не називає науку суперечить істинній вірі.Все тому, що вони є різними способами осягнення однієї реальності. В Бахаї проповідується рівність жінок і чоловіків, багатих і бідних. Згідно з канонами, у кожної людини повинні бути рівні можливості, зокрема, і в галузі освіти.

У багаї багато послідовників Сучасні проповідники Бахаї вважають, що необхідно створити міжнародну мову, яким будуть користуватися люди на всій планеті.

Релігія Багаї, як, втім, і більшість світових релігій, каже про концепцію монотеїзму, тобто про принцип єдиного Бога. І вважає, що все релігію в своїй основі мають бути єдині. Існуючі відмінності в Імені Бога пояснюються досить просто: особливостями мов, на якому писали Писання.

У 2001 році вищий колегіальний орган Бахаї, Всесвітній будинок Справедливості (він був створений в 1963 році), звернувся до всіх релігійних лідерів. У посланні говорилося про те, що необхідно усунути існуючі розбіжності, які можуть надавати загрозу благополуччю і безпекою людей.

символи

Загальновизнаними символами Бахаї є 9-кінцева зірка, каліграфічне написання імені Баха ( «Слава»), а так само каліграфічне написання Найбільшого імені «Про Слава всеславна!». Символ «Баха» означає безперервний зв'язок між світами людей, Бога і Явітелей, які з'єднує Святий Дух.

Календар

У релігії є власний календар. Він складається з 19 місяців по 19 днів. І кожному місяцю присвоєно певну назву атрибутів Бога: Баха, Джалал, Джамал і так далі.

Основи релігії багаї Існує у Бахаї і два типи молитов, це загальні і обов'язкові.

Постять Бахаї в останній місяць календаря (з 2 по 20 березня). Віруючі утримуються від пиття і їжі зі сходу до заходу кожен день. При цьому, ніяких обмежень на склад їжі немає. Слід відмовитися і від куріння. А ось від подружнього обов'язку можна не відмовлятися, оскільки в Бахаї секс не вважається ганебним і брудним.

Принципи багаї Бахаї вітають один одного «Алла-у Абха», що означає «Бог Преславі». На початковому етапі становлення релігії вітання звучало інакше «Алла-у Акбар».