Що зробити, якщо ковзає взуття?

Що зробити, якщо ковзає взуття?

З настанням зими у травматологів додається роботи: вічно поспішають громадяни і вічно не встигають комунальні служби збільшують статистику ударів і переломів. Часто ми схильні звинувачувати черевики та чоботи в особливій схильності до ковзання, однак міняти комфорт і красу на менш травмонебезпечні валянки з калошами не поспішаємо. Що зробити, якщо ковзає взуття? Один з наших порад вам неодмінно стане в нагоді.

Зі шкільного курсу фізики ми знаємо про силу тертя, а з досвіду - про те, що вона між поверхнею льоду і підошвою майже відсутня. Значить, щоб взуття не ковзала по крижаних або щільним сніговим доріжках, треба цю силу тертя збільшити. Зробити це можна, приклеївши до підошви невеликі шматки будь-якого абразивного матеріалу або гуми.

Бабусі наші обходилися звичайним медичним пластирем, але сьогодні чи то пластир не той, чи то ноги - приклеєне відвалиться через кілька хвилин прогулянки. Так що користуватися доведеться вологостійким клеєм. Якщо відповідного матеріалу під рукою немає, то можна провести клейові доріжки відповідно до малюнком протектора і посипати їх грубозернистим піском. Звичайно, зовнішній вигляд підошви буде безнадійно зіпсований, ефективність у вологих умовах не надто висока, але дійти без падінь до магазину або метро цілком вдасться.

Приклеювати антиковзні накладки потрібно не перед самим виходом, а як мінімум за добу до нього.Для цього треба вимити і знежирити підошву, зачистити дрібним наждаком, нанести один шар клею і дати йому висохнути. Потім вже приклеювати матеріал, дотримуючись інструкції на тюбику. Використовувати моментальні склеювальні склади не рекомендується: вони не витримують навантаження і здатні зіпсувати взуття.

Якщо взуття ковзає через занадто дрібного протектора, то можна його злегка поглибити за допомогою паяльника, розпеченого дроту або вижигателя. Головне тут - не перестаратися і не пропалити підошву наскрізь. Втім, глибокий протектор не врятує, якщо матеріал підошви має властивість на морозі тверднути.

Тим, кому в умовах ожеледиці пересуватися доводиться часто й подовгу, прийде на допомогу спортивна екіпіровка. Льодоступи - гумові стрічки з металевими шипами, пружинками або ланцюгами, натягаються на будь-яке взуття, - відмінно захищають від ковзання по льоду. Дані аксесуари компактні, коштують недорого, не псують взуття і не вимагають ніяких зусиль для зняття. При наявності гумових стрічок (підійдуть старі велосипедні камери) і обрізків жерсті цілком реально зробити такі льодоступи самостійно, але виглядати це буде злегка неестетично.

Самим маловитратними і простим у виконанні способом запобігти ковзанню взуття можна вважати застосування звичайної кухонної терки. Проведіть кілька разів по підошві, щоб гладка поверхня стала шорсткою, і вирушайте випробовувати лід. Ефективності цього варіанту вистачить на одну-дві прогулянки, так що періодично доведеться повторювати маніпуляції. Ну, або терки можна застосувати ось так:

На досвіді багатьох добровольців перевірено: мінімум ковзання, максимум веселощів оточуючих.

Ті, кому по ожеледі треба тільки добігти до метро або автобуса, можуть скористатися звичайними шкарпетками, натягнувши їх на черевики або чоботи. Важливо, щоб тканина була щільною і бажано натуральної, а ще краще - вироби в'язані, вовняні. Правда, варто враховувати, що з носками після таких пробіжок доведеться розпрощатися - нанесені. Ну і виглядає людина в шкарпетках на зимовій вулиці трохи кумедно.

З часів існування календарів з порадами молодий господині і до теперішнього часу всезнаючого інтернету в народі ходять методи запобігти ковзанню взуття за допомогою самих різних складів, нанесених на підошву. Здебільшого вони не приносять користі і навіть шкідливі. Ні натерта сира картопля, ні свічка, ні господарське мило не здатні надати підошві чудове властивість утримуватися на льоду. Навіть спеціальний порошок на основі каніфолі, застосовуваний, щоб балетки не ковзали по підлозі сцени, не допоможе на крижаній поверхні: сніжна суміш з хімічними реактивами, по якій ми ходимо взимку, миттєво його змиє.