Топ-10 продуктів, які можна купувати про запас

Санкції, введені Росією проти ряду продуктів харчування, вироблених в країнах Заходу, цілком можливо викличуть підвищення цін на продовольство. Однак запасатися сирами, рибою і молоком не варто - адже такі товари зберігаються дуже нетривалий час.

Для бажаючих поповнити власні запаси ми пропонуємо Топ-10 продуктів, які можна купувати про запас .

Зміст:

  • 10. Чай і кава
  • 9. Бакалія (цукор, сіль, макарони і крупи)
  • 8. Напої
  • 7. Консерви
  • 6. Мед
  • 5. Хамон
  • 4. Картопля, цибуля, гарбуз
  • 3. Печиво і шоколад
  • 2. Алкоголь
  • 1. Горіхи, цукати і сухофрукти

10. Чай і кава

Термін зберігання цих продуктів - від 1 до 3 років. Любителям натуральної кави для тривалого зберігання краще купувати його в зернах, запаяних в вакуумну упаковку. А ось чай і кава, куплені на вагу, слід зберігати в щільно закритій тарі в темному і неодмінно сухому місці не більше півроку.

9. Бакалія (цукор, сіль, макарони і крупи)

Такі продукти можна купувати на оптових складах і базах. Таким чином можна заощадити 10-25% від вартості. Важливо виділити для зберігання бакалії сухе спекотне місце. Слід пам'ятати. Що цільні крупи зберігаються на багато довше, ніж пластівці.

8. Напої

Бутильовану воду, соки в упаковці тетра-пак, газовані напої можна сміливо купувати на 6 місяців. Придбання напоїв оптом дозволяє заощадити до 15% їх вартості.

7. Консерви

Зелений горошок, оливки, фрукти в сиропі, тушонка - всі ці продукти, консервовані в жерстяних і скляні банки, можуть зберігатися до двох років. Але важливо пам'ятати, що корисних речовин в консервованої їжі залишається зовсім небагато.

6. Мед

В прохолодному і темному місці мед може зберігати всі корисні властивості протягом декількох років. Тільки тара для зберігання повинна бути зроблена зі скла або кераміки і мати щільну кришку.

5. Хамон

Куплений цільним шматком на кістки хамон можна зберігати близько року. Зазвичай для такого тривалого зберігання виробники упаковують знаменитий делікатес в вакуумну плівку. Однак іспанські господині частіше покривають всю ніжку шаром жиру. А от термін зберігання нарізаного на шматки хамона - не більше 4-6 місяців.

4. Картопля, цибуля, гарбуз

При наявності сухого і прохолодного місця для зберігання картопля і цибуля можна закуповувати на 5-6 місяців. Однак в умовах міської квартири створити для коренеплодів і цибулин ідеальні умови - практично нереально.

3. Печиво і шоколад

Термін зберігання цих ласощів - 6-12 місяців. До речі, шоколад не варто зберігати в холодильнику, від цього на його поверхні з'являється неприємний білий наліт. Досить вибрати місце з температурою повітря не більше 25 градусів.

2. Алкоголь

Настоянки на травах, ягодах, ароматизовані напої зберігаються не більше одного року. А от термін зберігання чистої горілки практично не обмежений. Всупереч поширеній думці, бутильована вино можна зберігати десятиліттями. Свій букет благородний напій збережуть тільки в бочках.

1. Горіхи, цукати і сухофрукти

При терміні зберігання від 6 місяців такі продукти можуть стати прекрасним джерелом вітамінів, наприклад, в холодні зимові місяці, коли свіжі фрукти дороги і не так корисні, як в розпал сезону.