Різниця між uTP і FTP

Різниця між UTP і FTP

Якщо ви збираєтеся створити локальну мережу на підприємстві або ж домашню сітку, то без кручених пар ніяк не обійтися. Здавалося б, такі витратні матеріали питань вибору викликати не повинні, однак на цінниках в магазинах, що торгують мережевий електронікою, ми бачимо певну розбіжність як у вартості, так і в маркуваннях. Деякі консультанти вважають кабелі UTP і FTP взаємозамінними, і при відсутності одного типу не забудуть запропонувати інший, посилаючись на їх абсолютну ідентичність. Однак все ж є UTP, і є FTP. В чому різниця?

Кабель UTP (Unshielded Twisted Pair) - кручена пара без екрануючого покриття, використовувана, в залежності від категорії, для прокладки телефонних і комп'ютерних мереж.

Кабель FTP (foiled twisted pair) - кручена пара із загальним екрануючим покриттям з фольги, але без екрануючого покриття пар, призначена для створення телефонних і комп'ютерних мереж.

Кабель FTP іноді називається фольгированним, тоді як типи кабелю з індивідуальним екраном для кожної пари - екранованими. Вважається, що в ідеальних умовах теоретично FTP менше схильний до наведенням від розташованих поруч кабелів і працюючих електричних приладів. На ділі ж це твердження вірне лише тоді, коли має місце правильне заземлення корпусу комп'ютера. Однак для побудови домашньої мережі краще, зважаючи на наявність великої кількості джерел електромагнітних полів, використовувати кабель FTP.

Конструктивно FTP являє собою точно такий же кабель UTP, під захисною оболонкою якого прокладений шар фольги (або алюмополімерной плівки) алюмінієвої стороною всередину, плюс дренажний провідник вздовж цієї сторони. UTP кабель не вимагає провідника. Відповідно, через додаткового шару матеріалу кабель FTP може бути більш об'ємним і менш гнучким, в залежності від товщини захисного екрану.

UTP-кабель не захищений від зовнішніх перешкод, однак це не гарантує більш якісної роботи FTP при однакових умовах експлуатації. Внутрішні перешкоди, створювані безпосередньо проводами пари, успішно гасяться скручуванням (звідси і "кручена пара"). Крок скрутки повинен бути рівномірним і точним. Чим вище ступінь збалансованості пар в кабелі, тим нижче сприйнятливість до електромагнітних завад. FTP-кабелі сприйнятливі до низькочастотного EMI-шуму, виробленому, наприклад, потужними електродвигунами, так що в умовах промислового виробництва такий тип екрану краще не використовувати. Також не на користь FTP говорять низькі значення характеристик загасання сигналу.

Що стосується застосування FTP і UTP, то однозначної думки в цьому питанні немає. У Великобританії і США більшість кабельних комп'ютерних мереж створені на основі UTP, у Франції - FTP, а грунтовні німці воліють екрановані кабелі з індивідуальним захистом кожної пари загальним екраном.

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Кабель FTP екранований шаром фольги для підвищення несприйнятливості до завад.
  2. Експлуатація кабелю FTP вимагає правильного заземлення.
  3. В конструкції UTP-кабелю відсутній дренажний провідник.
  4. FTP-кабель може бути більш товстим і менш гнучким.
  5. Кабель FTP краще використовувати для домашніх мереж.
  6. Кабель FTP сприйнятливий до низькочастотного шуму від потужних електродвигунів.