Різниця між стоянкою і зупинкою (з позиції ПДР)

Різниця між стоянкою і зупинкою (з позиції ПДР)

Як не дивно, питання розрізнення стоянки і зупинки на протязі багатьох років є суттєвою проблемою, часто ставить у скрутне становище автолюбителів. І це незважаючи на те, що обидва ці поняття скрупульозно і детально описані в ПДД.

Проте, нерідко автолюбителі вступають в конфлікти і тривалі розгляди з співробітниками дорожньої поліції. Такі суперечки далеко не завжди закінчуються благополучно для нервів і гаманців навіть досвідчених водіїв. А новачків, чого гріха таїти, інспектори тим більше можуть ввести в оману (природно, ненавмисне і не заради користі).

Проблема є, вона застаріла і потребує остаточного вирішення. Для цього кожному автолюбителю потрібно чітко уявляти, чим відрізняється стоянка від зупинки з позиції ПДР.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Зупинка представляє собою навмисне припинення руху автомашини тривалістю до 5 хвилин (проте ПДР допускають і перевищення цього терміну). Обов'язкова умова зупинки - необхідність навантаження або вивантаження товарів або посадки і висадки пасажирів.

Стоянка - це також навмисне припинення руху, але терміном понад 5 хвилин, не пов'язане з обов'язковими для зупинки умовами.Якщо стоянка тривала не більше 5 хвилин, то така дія вважається зупинкою.

до змісту ↑

Порівняння

Головна відмінність цих понять полягає в тимчасовому факторі: стоянка передбачає тривалість, а зупинка - короткочасний маневр. Не завжди зупинка заборонена там, де не можна ставити машину на стоянку. А ось стоянка завжди буде порушенням в тих місцях, де зупинка заборонена.

Таким чином, при наявності знака "Зупинка заборонена" (дві схрещені червоні смуги на синьому тлі, 3. 27) не можна здійснювати ні зупинку, ні стоянку, а знак "Стоянка заборонена" (одна червона смуга на синьому тлі, 3. 28) дозволяє зробити зупинку.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Зупинка - навмисне припинення руху терміном зазвичай до 5 хвилин через посадки / висадки людей, так само як і завантаження / розвантаження товарів та інших вантажів;
  2. Стоянка - аналогічне припинення руху, тривалість якого - понад 5 хвилин, не обумовлене посадкою пасажирів чи навантаженням;
  3. Стоянка передбачає тривалість цієї дії;
  4. Стоянка не зобов'язує водія звітувати про її причини;
  5. Зупинка зазвичай не перевищує 5 хвилин і обтяжена обов'язковими умовами.