Різниця між горою і пагорбом

Різниця між горою і пагорбом

Поверхня Землі дуже рельєфна. Серед її нерівностей є гори і пагорби. Ці піднесення можуть створювати чудові картини на навколишньої місцевості. Однак не всі знають, чим відрізняється гора від пагорба. Спробуємо в цьому розібратися.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Гора

Гора - виступає над поверхнею Землі форма рельєфу, різке піднесення місцевості. Така освіта має виражені схили і підніжжя. Ще однією частиною є вершина. Залежно від її характеру гори поділяють на пікоподібні, платообразниє і інші. Існує і ще одна класифікація, вона пов'язана з походженням цих природних об'єктів. Відповідно до неї гори можуть бути вулканічними і целіковимі, ​​а також склепінчастими і складчастими.

Гора

Холм

Холм - ще одна форма рельєфу, що має вигляд височини. У нього є ті ж частини, що і у гори, однак ряд ознак становить помітне відміну пагорба від гори.

Холм до змісту ↑

Порівняння

Головним критерієм, що допомагає проводити грань між цими природними утвореннями, є висота. Горою називають підняття поверхні від 200 м. Формування нижче цього рівня є пагорбами.

Інша відмінність полягає в характері схилів. У гори вони досить круті, мають різкі виступи. У пагорба - пологі, що знижуються поступово, з більш м'якими обрисами.Плавність ліній надає пагорба округлу або овалообразной форму. Що стосується підніжжя, то у пагорба воно виражено слабо, а гора найчастіше відокремлена від прилеглої рівнини чіткою лінією підніжжя.

У чому різниця між горою і пагорбом, крім висоти і характеру основних частин? Вона полягає в складі утворень. На різних ділянках гір можна виявити кам'яні відкладення - гірські породи. Представники флори в таких місцях відсутні. Холм ж має грунт і покритий рослинністю.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

Гора Холм
Відрізняється висотою До 200 м
Круті схили, різкі виступи Пологі схили, м'які обриси
Чітка лінія підніжжя Підніжжя виражено слабо Наявність гірських порід
Покритий рослинністю