Різниця між лотосом і лататтям

Різниця між лотосом і лататтям

Прикраси водойм - лотос і латаття - на вигляд дуже схожі. Однак деякі особливості змусили вчених-ботаніків віднести ці рослини до абсолютно різних родин. Розглянемо, чим відрізняється лотос від латаття.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Таблиця

Визначення

Лотос

Рослина є представником, причому єдиним, сімейства лотосів. Поклоніння квітки відображено в культурах багатьох народів. Лотос символізує первозданну чистоту. Він з'являється на світ в каламутній воді, але при цьому випромінює зворушливу бездоганність.

Люди з давніх часів знаходили квітки і практичне застосування. Його насіння мололи на борошно, яка використовувалася для приготування коржів.

Лотос

Латаття

Представниця іншого сімейства - кувшінкових - є водним рослиною з великими квітками, оточеними серцеподібними листям. Існує безліч марновірств і легенд, пов'язаних з лататтям. Вінки з неї покладали на голову фараонів, її немов покритими воском пелюстками прикрашали одяг і шлюбне ложе молодих. У масивних кореневищах латаття, прихованих під водою, міститься багато крохмалю, що також дозволяє використовувати їх в якості сировини для борошна. А підсмажені насіння рослини цілком можуть служити замінниками кави.

Латаття до змісту ↑

Порівняння

Найпомітніше відміну лотоса від латаття полягає в особливостях будови їх жіночої частини - маточки.У лотоса він має характерну форму - це своєрідний виступає бочонок, розташований в центрі квітколожа. Вид тичинок у розглянутих представників флори теж різний. Якщо у лотоса вони ниткоподібні, то у латаття нагадують подовжені пластини.

Ще одна важлива відмінність полягає в місці розташування листя рослин щодо води. У латаття вони плавають безпосередньо на гладі водойми, а у лотоса підносяться над нею, закріплені на довгих черешках. Те ж саме можна сказати про квіти: у багатьох (але не у всіх) видів латаття вони спираються на водну поверхню, у лотоса - знаходяться над нею.

Те, що частини лотоса строго фіксовані, робить його вразливим для повеней і паводків. Ці явища можуть обернутися для квітки загибеллю. Лататтю в цьому плані боятися не доводиться. Мало того, ввечері її квітки, закрившись, самі занурюються в воду, а вранці спливають і розпускаються, подібно пишною троянді.

Ще одна деталь щодо того, в чому різниця між лотосом і лататтям, стосується зовнішнього вигляду їхніх листів. У латаття вони глянцеві, а у лотоса немов покриті белесоватой серпанком, що додає рослині таємничість і особливу красу. Впали на такий лист краплі води переливаються під променями сонця, як дорогоцінні перлини.

до змісту ↑

Таблиця

Лотос Латаття
Товкач виступає, бочонковідниє У більшості видів товкачик не виступає високо
Тичинки ниткоподібні Тичинки пластинчасті
Листя над водою Листя на воді
Листя з білими нальотом Листя гладкі