Різниця між lED і OLED

Різниця між LED і OLED

В числі найпоширеніших технологій, на яких заснована робота сучасних телевізорів і дисплеїв, - LED і OLED. Що вони собою являють?

Зміст статті

  • Факти про LED
  • Факти про OLED
  • Порівняння
  • Таблиця

Факти про LED

LED - це світлодіод (Light-Emitting Diode). Дана технологія заснована на використанні світлодіодів в конструкції дисплеїв і телевізорів.

Принцип роботи відповідних елементів такий: електрони, утворені за рахунок подачі напруги, пропускаються через напівпровідник, після чого перетворюються в світлове випромінювання. Головна перевага світлодіодів - в дуже великому рівні яскравості. Тому вони ідеально підходять для використання в якості підсвічувати елементів дисплеїв, найчастіше рідкокристалічних.

Світлодіоди набагато ефективніше, ніж традиційні елементи підсвічування - такі як, наприклад, флуоресцентні лампи. Перш за все з точки зору розміру і яскравості, а також енергоспоживання. Застосування світлодіодів в якості елементів підсвічування рідкокристалічних дисплеїв дозволяє забезпечити і більш високу контрастність картинки.

Можна відзначити, що РК-дисплеї - телевізійні і комп'ютерні, в яких використовуються традиційні технології підсвічування, - найчастіше називаються LCD.

до змісту ↑

Факти про OLED

OLED - це органічний світлодіод (Organic Light-Emitting Diode). Таким чином, OLED-технологія являє собою застосування в конструкції дисплеїв відповідного типу світлодіодів.

Принцип їх роботи схожий з тим, що характерний для LED-елементів. Однак перетворення потоку електронів в світло здійснюється в них за допомогою напівпровідників, виготовлених з органічних матеріалів. Головні корисні властивості OLED-елементів - малий розмір і енергоефективність. Тому відповідного типу світлодіоди можна використовувати як конструктивні елементи екранної матриці, що не доповнюють рідкі кристали (як в LED-технології), а застосовувані замість них. Кожен піксель на моніторі або ТБ, таким чином, може підсвічуватися окремим органічним світлодіодом.

OLED-монітори мають ряд переваг перед LCD і LED-дисплеями:

  • забезпечення більш яскравою і читається картинки під прямими сонячними променями;
  • відсутність помітних колірних спотворень при перегляді зображень під різними кутами оглядів;
  • більш висока яскравість і контрастність картинки;
  • ширший діапазон кольорів.

Можна відзначити, що особливу популярність OLED-технологія набула в індустрії мобільних гаджетів. Завдяки малому розміру і високої ефективності органічних світлодіодів виробники смартфонів і планшетів мають можливість поставляти на ринок девайси з дисплеями, що відрізняються чудовими характеристиками.

до змісту ↑

Порівняння

Головна відмінність LED від OLED в тому, що перша технологія передбачає використання класичних світлодіодів - досить великих за розміром і яскравих - як елементи підсвічування матриці рідкокристалічних дисплеїв. Технологія OLED, в свою чергу, пов'язана із застосуванням органічних світлодіодів (мають малий розмір і високу енергоефективність) в якості самостійних елементів екранної матриці.

Таким чином, незважаючи на співзвуччя, технології LED і OLED - дуже різні. Хоча і задіюються в них електронні компоненти, що функціонують за схожими фізичним принципам, - традиційні та органічні світлодіоди відповідно.

Визначивши то, в чому різниця між LED і OLED, зафіксуємо висновки в таблиці.

до змісту ↑

Таблиця

LED OLED
Що спільного між ними?
Обидві технології використовуються у виробництві комп'ютерних дисплеїв, телевізорів
В основі обох технологій - застосування світлодіодів (правда, різних типів)
У чому різниця між ними?
В LED-технології задіюються традиційні світлодіоди - великі за розміром і яскраві В OLED-технології задіюються органічні світлодіоди - володіють малими габаритами і високою енергоефективністю
Передбачає використання LED-елементів в якості підсвічування рідкокристалічної матриці Передбачає застосування OLED-елементів як самостійних компонентів матриці, альтернативних рідких кристалів