Різниця між кетой і горбушей

Різниця між кетой і горбушей

Люди, які часто вживають в їжу м'ясо лосося, значно менше страждають захворюваннями серцево-судинної, гормональної та нервової систем. Ця риба є чудовою профілактикою дисбактеріозу, хвороб органів зору, м'язів. Лосось дарує блиск і красу волоссю, шкірі, нігтям. Та що там казати, він навіть в змозі боротися з хворобою Альцгеймера!

Сімейство лососевих включає в себе велику кількість видів риб. Найбільше промислове значення серед риб цього сімейства належить кете і горбуші.

Зміст статті

 • Визначення
 • Порівняння
 • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Кета і горбуша - цінні промислові риби сімейства Лососеві.

Кета до змісту ↑

Порівняння

Горбуша - найпоширеніший вид лососевих. Це невелика риба з дрібною лускою. Її відмітна ознака - дрібні темні плями на спині і хвості. В океані вона має світло-синій колір, але з настанням нересту стає сірою з жовтуватим або зеленуватим черевцем. У цей час у самців на спині виростає великий горб, завдяки якому горбуша отримала свою назву.

Горбуша

Кета крупніше горбуші, але за чисельністю посідає друге місце. Вона поділяється за сезонним ознакою: є літня і осіння кета. В океані має сріблястий забарвлення, який під час нересту змінюється на більш темний.Відмітна особливість "шлюбного вбрання" - широкі малинові смуги з боків риби.

Нереститься горбуша в річках з швидкою течією і великою галькою на дні. Що примітно, під час нересту вона не завжди повертається в рідні заплави. Ікра у горбуші досить велика (до 8 мм), більш бліда за кольором, ніж у кети.

Почуття будинку (хомінг) у кети розвинене набагато сильніше, ніж у горбуші, і під час нересту вона завжди повертається в рідні річки. Вона вибирає тихі заводі з дном з дрібної гальки. Ікра у кети більша (до 9 мм в діаметрі), яскравіше забарвлена, з щільною оболонкою.

Після того як малюки горбуші з'являються на світ, вони ще довго залишаються в річці і дозволяють течією винести себе в море тільки після того, як трохи підростуть. Мальки кети відразу ж після народження відправляються в море.

Горбуша зростає значно швидше кети. Це частково пояснюється багатою і калорійною їжею, яку вона їсть, а також тим, що зимує ця риба в теплих районах із середнім температурним показником не нижче п'яти градусів зі знаком плюс.

Харчування горбуші відбивається і на якості її м'яса. Воно досить щільної консистенції і більш жирне (в середньому - 150 ккал) в порівнянні з м'ясом кети (до 125 ккал). Кета ніжніша і відмінно підходить для раціону тих людей, які стежать за своєю вагою.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

 1. Кета - більша риба, ніж горбуша, але за чисельністю серед лососевих займає друге місце після своєї маленької "родички".
 2. В океані кета має сріблястий забарвлення, горбуша - світло-синій, на спині у неї розташовані маленькі чорні цятки.
 3. Під час нересту кета змінює забарвлення на темніший колір, на її боках з'являються малинові смуги.Горбуша стає сріблясто-жовтуватою (зеленуватою). На спині самців виростає горб.
 4. Ікра у кети крупніше, яскравіше забарвлена.
 5. Для нересту кета вибирає тихі заводі. Завжди повертається в ті місця, де народилася сама. Горбуша нереститься в річках з швидкою течією, відчуття дому у неї не сильно виражено.
 6. Мальки кети після народження відразу відправляються в океан. Мальки горбуші залишаються в річці, поки не підростуть.
 7. Кета зростає повільніше горбуші.
 8. М'ясо кети більш ніжне, містить менше калорій.