Різниця між індукційної та електричної плитою

Різниця між індукційної та електричної плитою

Кухонні плити постійно вдосконалюються, роблячи процес готування простішим і менш витратним за часом. На зміну газових плит, у яких можна знайти безліч недоліків, прийшли електричні та індукційні плити, що мають масу всіляких переваг. Принцип роботи електричної і індукційної плити схожий, але різниця між двома приладами є, і її потрібно знати, щоб собі в будинок купити правильну плиту.

Зміст статті

 • Електричні плити
 • Індукційні плити
 • Порівняння
 • Висновки Topinfoweb.com. ru

Електричні плити

Така плита відома світові ще з кінця 19 століття, коли в Канаді свій винахід представив Томас Ахерн. Такий пристрій працює від електрики і є одним з найпотужніших побутових електроприладів. За допомогою електричної плити можна швидко приготувати їжу, але при цьому слід не забувати про правила пожежної безпеки (плити нагріваються до дуже високої температури). На сьогоднішній день електричні плити розділені на безліч типів: наприклад, за варіантом виконання є пристрої з простою спіраллю і галогенних нагрівачем; за способом управління - механічні і сенсорні. Але окремої уваги заслуговують індукційні прилади, які за великим рахунком є ​​одним з видів електричних плит.

до змісту ↑

Індукційні плити

В таких пристроях головним джерелом нагрівання є змінне електромагнітне поле.Індукційні плити являють собою високотехнологічний пристрій, яке має безліч програм для приготування їжі, плюс слід ще відзначити той факт, що не потрібно витрачати додатковий час на розігрів конфорки. Зовні індукційні моделі виглядають дуже стильно, і вони відмінно впишуться в сучасний кухонний дизайн.

Індукційна плита до змісту ↑

Порівняння

Незважаючи на те, що індукційна плита є одним з видів електричної моделі, їх прийнято розділяти, тому що в кожного пристрою свій принцип роботи. Отже, ось основні ознаки відмінності між двома плитами:

 • Індукційні моделі дуже економічні в галузі витрати електрики. Справа в тому, що як тільки посуд знімається з поверхні, пристрій відключається. А ось у електричних плит конфорка нагріта завжди, і не має значення, чи є на ній посуд чи ні.
 • Індукційні пристрої більш безпечні в експлуатації: по-перше, вони не нагріваються дуже сильно, а по-друге, процес охолодження значно швидше. Тому ризик отримати опіки мінімальний, на відміну якраз від електричної плити, де слід бути особливо обережними.
 • Якщо перші два пункти демонструють перевагу плити, то третій пункт свідчить про нестачу, а саме про вплив електромагнітного поля на роботу інших приладів і навіть людини. Не секрет, що певна категорія людей дуже чутлива саме до електромагнітного випромінювання.
 • До недоліку індукційних моделей в порівнянні з електричними варіантами можна віднести і той факт, що для приготування їжі бажано використовувати спеціальний посуд, ефективно поглинає енергію, створювану магнітним полем.Тому необхідно придбати посуд, що володіє феромагнітними властивостями. До речі, придатну для використання посуд найсучасніші індукційні плити можуть розпізнати самі (тільки при наявності потрібної посуду магнітне поле починає працювати).
до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

 1. Різний витрата електроенергії.
 2. Індукційні плити є більш безпечними для людини.
 3. Індукційні моделі можуть чинити негативний вплив на людський організм.
 4. Для індукційних пристроїв бажано використовувати спеціальний посуд.