Різниця між графологом і графоманів

Різниця між графологом і графоманів

Слова "графолог" і "графоман" мають паронимических ознаками, чим і пояснюється їх неправильне вживання. Значення кореня "графо" (з лат. "Пишу") нівельовано значеннями коренів "лог" (лат. "Вчення") і "ман" (лат. "Безумство, пристрасть"). З'ясовувати, чим відрізняється графолог від графомана, те саме що пошук різниці між автомобілем і авторучкою.

Зміст статті

  • Порівняння
  • Таблиця

Графолог - людина, яка вивчає взаємозв'язок почерку людини і рис його особистості. Графологія відноситься до ряду околопсіхологіческіх практик, і наукове співтовариство не визнає результати її досліджень за достовірні.

Графоман - людина, що страждає патологічною потребою в письмовому викладі і публікації своїх творів. У літературознавчому контексті термін вживається для позначення автора, що створює велику кількість творів низької якості. Таке визначення найчастіше носить оціночний характер.

Порівняння

Відмінність графолога від графомана - в різній семантичної інтерпретації кореня "графо" ( "пишу"). У першому випадку він позначає нанесення символів мови на поверхню матеріального носія вручну, у другому - процес створення літературного твору.

графолог не слід плутати з почерковедению - науковою дисципліною, що дозволяє за зразком почерку встановлювати справжність підпису або рукописного документа.

натисніть на картинку для збільшення

Графолог вивчає почерк людини і вплив на нього індивідуальних особистісних особливостей. Так, фахівці в цій галузі вважають, що форма букв, спосіб їх з'єднання в слові, нахил, розмір, використання додаткових елементів можуть розповісти про характер людини, його відношенні до соціуму, його психологічний стан і поведінку. Засновані подібного роду висновки на інтуїтивному сприйнятті і звичайних збіги, доказів їх достовірності чи не знаходиться. Графолог розглядає виключно накреслення символів, поза будь-яким змістовного контексту.

Графоман ж створює текст (часто досить великого обсягу). Людей, які страждають подібною патологією (з психіатричної точки зору), не влаштовує невпорядкована запис слів. Процес обов'язково повинен включати задум і його втілення, а результат повинен бути визнаний або хоча б опублікований.

У чому різниця між графологом і графоманів? Перший - шановний в певних колах професіонал, який займається науковими (нехай і не офіційними) дослідженнями. "Графоман" ж - образлива, зневажлива характеристика.

В літературознавстві (професійному і любительському) графоманами називають надзвичайно плідних у творчості авторів низькопробних текстів. Як правило, з відхиленнями в психічному здоров'ї така активність не пов'язана: люди намагаються задовольнити власні амбіції, домогтися слави. Для більшості тих, хто заслужив подібне визначення в письменницьких колах, характерні небажання вчитися висловлювати думки, безграмотність, надмірна зацикленість на власній творчості і агресивне критиканство.

Раніше від графоманів професійно страждали видавництва і редакції журналів і газет, вимушені вивчати величезна кількість "геніальних" рукописів. Сьогодні ж, з розвитком інтернет-майданчиків і спільнот, кожен має можливість знайти свого читача.

до змісту ↑

Таблиця

Графолог Графоман
Вивчає взаємозв'язок почерку і рис людської особистості Страждає болючою тягою до письменництва (в психіатрії); плідний автор низькопробних літературних творів
Предмет уваги - рукописні символи, що становлять слова, незалежно від змісту Створює зв'язний текст заради задоволення творчих амбіцій