Різниця між gPS і A-GPS

Різниця між GPS і A-GPS

Одна з двох найбільших глобальних систем позиціонування через супутник - GPS - може бути задіяна в стандартному форматі або ж у вигляді сервісу A- GPS. У чому основні особливості цих технологій?

Зміст статті

  • Факти про GPS
  • Факти про A-GPS
  • Порівняння
  • Таблиця

Факти про GPS

Система GPS призначена для визначення географічних координат об'єкту, на якому розміщені приймач, навігатор або інший пристрій, здатне приймати сигнали GPS з супутника. Дана система передбачає використання стандарту WGS 84, що дозволяє в тривимірному вимірюванні визначати координати об'єкта на поверхні Землі з точністю до 2 см. Крім того, навігація по технології GPS дозволяє також вимірювати швидкість переміщення приймача або аналогічного йому девайса по поверхні Землі.

до змісту ↑

Факти про A-GPS

Технологія A-GPS доповнює стандарт GPS відразу в декількох аспектах. В першу чергу - в частині прискорення роботи використовуваних в навігації приймачів. Справа в тому, що визначення координат тільки через супутники передбачає значне навантаження на апаратні ресурси даного пристрою. Але якщо дати приймачу можливість задіяти допоміжні джерела визначення свого місця розташування (ті, що застосовуються в інфраструктурі A-GPS), то він буде працювати помітно швидше.

GPS-навігатор, що підтримує технологію A-GPS, завантажується значно швидше тих девайсів, що не сумісні з відповідним стандартом.Крім того, A-GPS дозволяє відчутно поліпшити стабільність безперервного відстеження координат приймача: сигнал із супутника не завжди стійкий (особливо в умовах міста), і залучення допоміжних каналів визначення місця розташування навігатора в цьому сенсі може стати критичною умовою виконання приймачем своїх призначених для користувача функцій.

Які конкретно допоміжні канали для визначення координат навігатора задіюються при використанні технології A-GPS? Як правило, це мобільний інтернет - за технологією 3G або 4G. У ряді випадків підійде зв'язок і через Wi-Fi.

Якщо 3G, 4G або Wi-Fi-канали недоступні, то визначення координат може здійснюватися через базові станції стільникових операторів. Правда, такий метод має порівняно невелику точність - до 20 метрів, часто - в кілька сотень метрів.

до змісту ↑

Порівняння

Головна відмінність GPS від A-GPS в тому, що перша технологія передбачає визначення географічних координат навігатора через супутник, друга - через альтернативні канали (3G, 4G, Wi-Fi, базові станції операторів).

Приймач, що підтримує стандарт A-GPS, як правило, завантажується набагато швидше, ніж девайс, що підтримує тільки "класичні" GPS-канали. Це можливо за рахунок оперативного отримання координат, а в деяких випадках - також оновлення карт через інтернет, стільникові канали.

Крім того, навігатор, сумісний з технологією A-GPS, може виконувати свої функції в тих випадках, коли сигнал з супутника дуже слабкий або відсутній зовсім. Зрозуміло, тільки якщо альтернативні канали отримання координат девайса працюють.

Визначивши, в чому різниця між GPS і A-GPS, зафіксуємо висновки в таблиці.

до змісту ↑

Таблиця

GPS A-GPS
Застосовує для визначення координат навігатора супутники Використовує для визначення координат навігатора 3G, 4G, Wi-Fi-канали, вишки стільникових операторів
Передбачає щодо повільне завантаження приймачів, яка триває близько 30 секунд Передбачає прискорену завантаження приймачів, тривалість якої може складати близько пари секунд
При використанні в чистому вигляді вимагає хорошого сигналу з супутників, інакше навігатор може перестати функціонувати Дозволяє задіяти до олнітельние канали визначення координат незалежно від якості сигналу з супутника