Різниця між дипломом та грамотою

Різниця між дипломом та грамотою

Дипломи та грамоти підтверджують право окремої людини або будь-якої організації займатися певним видом діяльності і засвідчують високий кваліфікаційний рівень, на якому вона здійснюється. Крім офіційних документів державного зразка дипломом та грамотою вважаються заохочувальні та нагородні свідоцтва, завірені підписом уповноваженої особи та відповідною печаткою. Ці документи мають різний зміст і ступінь значущості.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Диплом є свідченням про закінчення навчального закладу та про присвоєння фізичній особі кваліфікації бакалавра, спеціаліста, магістра або наукового ступеня. Складовою частиною основного диплома вважається вкладиш, який включає в себе список вивчених дисциплін і пройдених практик з підсумковими оцінками, назва і оцінку випускної кваліфікаційної роботи, номер диплома та гербову печатку вишу.

Диплом, що підтверджує участь в конкурсах, містить назву конкурсного заходу, дату і місце його проведення, підписи членів журі, а також коротку інформацію із зазначенням заслуг дипломанта.

Грамота - це офіційний письмовий акт, що встановлює або затверджує будь-які права, повноваження, привілеї або види заохочення.Цей термін применителей до деяких видів документів особливого зразка: вірчі, сертифікаційним, акредитивним, статутним грамотам.

до змісту ↑

Порівняння

Грамота як діловий документ відома на Русі з середини X століття. Так називалися укази, послання та інші правові акти. Грамоти підтверджували право на чин, титул, володіння землею.

З часом грамота втратила частину цих функцій, але придбала нові, заохочувальні. В наші дні особливо широкого поширення набули похвальні і почесні грамоти.

Диплом як офіційна папір з'явився значно пізніше. У певному сенсі він частково замінив деякі види грамот, що стосувалися системи освіти в Росії XIX століття. Розвиток університетів та інших вищих навчальних закладів остаточно закріпило за терміном "диплом" значення документа, що підтверджує право займатися професійною діяльністю відповідно до отриманою спеціальністю.

Диплом в сучасному значенні ще й документ, що визначає заслуги і досягнення окремої людини або цілої організації у виробництві, науці, мистецтві, спорті. За участь в конкурсах, наукових дослідженнях, фестивалях і змаганнях різних рівнів привласнюють дипломи I, II, III ступеня, що дають можливість дипломантам розвивати визнане важливим і необхідним для суспільства напрямок в тій чи іншій науковій, культурній та господарської області.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Диплом є документом, що підтверджує закінчення навчального закладу та присвоєння відповідної кваліфікації.
  2. Диплом - свідоцтво державного зразка, яке вручається особам чи організаціям, що відзначилися в конкурсах міжнародного або республіканського рівня.
  3. Диплом дає право на самостійну роботу.
  4. Грамота - офіційний письмовий акт, що визначає будь-які права або затверджує повноваження.
  5. Грамота може бути заохочувальної: почесною або похвальною.
  6. Грамота, на відміну від диплома, не підтверджує права на розвиток самостійної господарської або наукової діяльності.