Різниця між ромбом і квадратом

Різниця між ромбом і квадратом

Дорослій людині таке питання може здатися наївним, а ось школярі і маленькі діти часто задають його. І часом однією лише демонстрації геометричних фігур може виявитися мало. Тому кілька простих закономірностей допоможуть розібратися і зрозуміти відмінності між зазначеними категоріями.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Ромб - це чотирикутна геометрична фігура, всі сторони якого дорівнюють. Протилежні сторони паралелограма паралельні, а діагоналі завжди перетинаються під кутом в 90 градусів і ділять кут навпіл.

Ромб

Квадрат - це ромб, внутрішні кути якого складають 90 градусів, а всі сторони рівні. Його головна особливість - повна симетричність, що послужило широкому розповсюдженню геометричної фігури. Діагоналі ділять квадрат на 4 однакових прямокутних трикутника.

до змісту ↑

Порівняння

Отже, питання дійсно нескладний. Ромб - поняття більш широке, і квадрат - всього лише специфічний вид даної фігури. Багато їх властивості абсолютно ідентичні. У квадрата і ромба всі сторони рівні, а діагоналі перетинаються під прямим кутом. Проте, є деякі фундаментальні відмінності. У квадрата всі внутрішні кути рівні і складають 90 градусів, у ромба рівні лише протилежні кути. Підрахувати площа квадрата легко: потрібно помножити довжину сторони на себе ж.Щоб дізнатися площа ромба, потрібно перемножити його діагоналі, а отриманий результат розділити на два.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Обсяг поняття. Квадрат - окремий випадок ромба. Друге поняття є ширшим.
  2. Внутрішні кути. У квадрата всі кути рівні 90 градусів, у ромба дане значення може варіюватися.
  3. Обчислення площі. Дізнатися площа ромба найпростіше, перемноживши діагоналі і розділивши на 2. У квадрата дію ще простіше: досить одну сторону помножити на саму себе.