Різниця між видворенням і депортацією

Різниця між видворенням і депортацією

Такі заходи, як видворення і депортація, застосовуються щодо деяких осіб з метою їх переміщення за межі країни. Які особливості є в кожному разі, і чим відрізняється видворення від депортації? Про це розповідається далі.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння

Визначення

Видворення - це покарання за правопорушення. Воно застосовується по відношенню до іноземців і тих, хто не має громадянства.

Депортація - примусове виведення осіб вищезгаданої категорії з країни через відсутність підстав для їх перебування на цій території.

до змісту ↑

Порівняння

Отже, склад осіб, на яких спрямовані зазначені дії, в тому і в іншому випадку однаковий. Це суб'єкти, які прибули з-за кордону або проживають на території країни без громадянства. А відміну видворення від депортації проглядається, насамперед, в підставах для прийняття таких заходів.

видворення піддаються особи, помічені у вчиненні адміністративних правопорушень. До таких належить, наприклад, нелегальна трудова діяльність або в'їзд в країну по неправдивими документами. Видворення - це юридична процедура, пов'язана з винесенням судового рішення.

Тим часом за допомогою депортації держава позбавляється від осіб, які втратили право проживати на його території. Це не покарання, як у випадку з видворенням, а спосіб, що дозволяє регулювати режим перебування в країні гостей з-за кордону.Для приведення в дію такого заходу досить рішення міграційної служби.

В кожному разі винесеної постанови відповідають різні терміни виконання. Так, видворення здійснюється після вступу в силу оголошеного рішення. Тобто має пройти десять діб з дня вручення порушнику відповідного повідомлення. Точкою відліку для проведення депортації є безпосередньо момент отримання особою рішення. На всю процедуру відводиться п'ять днів.

Подібність двох розглянутих заходів полягає в тому, що допускається їх оскарження. Але в ситуації видворення необхідно встигнути це зробити до закінчення десяти діб з того моменту, як рішення про покарання було отримано на руки. На оскарження постанови про депортацію дається більш тривалий термін - три місяці.

У чому різниця між видворенням і депортацією ще? У тому, що перша процедура містить у собі і профілактичну складову. Притягнуте до відповідальності особа не тільки зобов'язана залишити країну, але і позбавляється права повертатися в неї протягом п'яти наступних років. Депортація ж, якщо мігрант не відмовляється категорично покинути територію, не має таких серйозних наслідків. Підготувавши необхідні документи, громадянин при бажанні зможе повернутися в цю ж країну найближчим часом.