Різниця між долотом і стамескою

Різниця між долотом і стамескою

При виготовленні всіляких дерев'яних предметів і деталей в дошках доводиться вирізати круглі і квадратні отвори і пази. Для цього і призначені такі інструменти, як стамеска і долото. І хоча зовні вони дуже схожі, їх призначення та спосіб застосування різняться.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Долото

Долото - це столярний або теслярський інструмент, який призначений для видовбування пазів, гнізд і інших робіт. Даний інструмент має вигляд подовженого металевого бруса з гостро заточеним робочим кінцем, який укріплений в рукоятці. На кінці рукоятки у долота є обтискне кільце, яке оберігає її від можливості розколювання від ударів молотка. Теслярські долота обладнані замість хвостовика конусної трубкою, в яку вставляється рукоятка, а також масивним полотном, яке злегка звужується до гострого кінця. Теслярські долота товщі столярних.

Стамески

Стамеска - плотницкий або столярний інструмент, який призначений для роботи з матеріалом невеликої товщини: для підгонки і прирізки з'єднань, вибірки пазів і гнізд, зняття фасок і т. Д. стамеска складається з гострого леза і ручки. Залежно від заточення робочої частини і її форми стамески бувають плоскими і напівкруглими.

до змісту ↑

Порівняння

Долото від стамески відрізняється більшою товщиною леза і рукояткою з верхньої окуттям (обтискним кільцем), що оберігає її від пошкодження при ударах молотком.

Крім того, при роботі долотом інструмент тримають однією рукою, притискаючи його робочий кінець до оброблюваної деталі. Тоді як по іншому кінця долота наносяться удари молотком. Іншими словами, долото від стамески відрізняється способом використання. Стамескою зазвичай користуються тільки за допомогою рук, а долотом - спільно з будь-яким ударним інструментом.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Стамески призначені для вибірки в деревині невеликих заглиблень, для зачистки пазів і зняття фасок. Долото використовують для видовбування пазів, гнізд і інших робіт.
  2. Для роботи стамескою потрібен тільки натиск руки і (дуже рідко) слабкі удари молотком або киянкою по торця ручки. Долотом працюють спільно з ударним інструментом.
  3. Долото від стамески відрізняється більшою товщиною леза і рукояткою з верхнім обтискним кільцем.