Різниця між каплицею і церквою

Різниця між каплицею і церквою

Православні церковні будівлі досить різноманітні і по архітектурі, і за призначенням. Головне культова споруда - храм чи власне церква як споруда. Крім цього для молитви віруючими використовуються каплиці. Іноді, особливо в великих містах, важко за зовнішнім виглядом відрізнити цю будівлю від невеликої церкви. Насправді, за своїм призначенням вони все ж мають відмінності один від одного.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Каплиця - молитовне спорудження невеликого розміру без вівтаря. Назва походить від її стародавнього призначення. За старих часів такі споруди використовувалися для служіння годин.

Церква - споруда культового призначення з вівтарем, призначене для служіння Божественної Літургії та інших обов'язкових служб церковного кола.

до змісту ↑

Порівняння

Головна частина церкви - вівтар. Він характеризує храм як спорудження культове. У вівтарній частині звершується Євхаристія - головне християнське таїнство. Каплиці також мають культове значення, але в них немає вівтаря. Відповідно, там не служиться Літургія і не відбуваються Таїнства. Каплиця в порівнянні з церквою значно менше за розміром.

Фороська церква Воскресіння

Храм призначений для здійснення церковного кола богослужінь. В каплицях здійснюють спільні молитви і треби. Каплиці часто будуються при дорогах, на святих джерелах, на місцях явища чудотворних образів, щоб людина мала можливість зайти і помолитись.

У церкві є статус. Вона може бути парафіяльним храмом або собором. Собор - головна культова споруда монастиря, міста і навіть країни. У каплиць статусу немає.

При церкві є штат духовенства і настоятель. Регулярність служб в парафіяльних церквах визначається можливостями священиків. У соборах богослужіння проводяться щодня. При каплиці штат, як правило, відсутня. Регулярних служб там немає.

Навколо церкви обов'язково є огорожа з воротами і вузькою хвірткою. Традиційно, віруючі входять саме через неї, як символ тісних врат, провідних до спасіння. Навколо соборів не завжди є огорожа, так як вони можуть входити в архітектурний ансамбль вулиці або площі. Тільки навколо каплиць, побудованих у вигляді маленької церкви, можна побачити огорожу, та й то не завжди.

Каплиця в ім'я Святителя і Чудотворця Миколая

Традиційно, церкви будувалися на найвидніших місцях. В даний час цим правилом не дотримуються. Каплиці можуть перебувати в дуже затишних місцях. Побудувати каплицю може будь-яка людина. Навіть у себе на ділянці. Будівництво церкви відбувається лише з благословення правлячого архієрея.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. В храмі є вівтар і там служиться Літургія. У каплиці вівтаря немає, і тому Євхаристія там не здійснюється.
  2. Храм призначений для здійснення служб церковного кола богослужінь. Каплиця використовується для загальної або приватної молитви.
  3. У церкві є статус, у каплиці його немає.
  4. При церкві є штат духовенства і настоятель, при каплиці цього немає.
  5. Перед церквою є огорожа. Для каплиці вона не обов'язкова, так як не несе особливої ​​духовної навантаження.
  6. Церкви будуються на самому видному місці і тільки з благословення правлячого архієрея.Каплиці можуть розташовуватися в будь-якому місці, і будувати їх може будь-яка людина, не питаючи благословення.