Різниця між католиками і протестантами

Різниця між католиками і протестантами

Внаслідок історичних обставин в 1054 році відбувся поділ Вселенської Церкви на Західну і Східну. У XVI-XVII століттях від Католицької церкви відокремилася частина віруючих, які висловили свою незгоду з деякими догматами віри і нововведеннями Папи. Таких християн стали називати протестантами.

Зміст статті

 • Визначення
 • Порівняння
 • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Католики - християни, що належать до церкви західного обряду (Католицької), яка утворилася в результаті поділу Вселенської Церкви на дві гілки.

Протестанти - християни, які належать до релігійних християнських течій, які в результаті Реформації відкололися від Католицької Церкви.

до змісту ↑

Порівняння

На внутрішній організація церкви

Католики визнають цілісність церкви, скріплене безумовним авторитетом Папи Римського. У протестантів лютеранської і англіканської церкви зберігається централізація, у баптистів переважає федералізм. Їх громади автономні і незалежні один від одного. Безумовний і єдиний авторитет для протестантів - Ісус Христос.

Папа Римський Франциск

Католицькі священики не вступають в шлюб. Протестантське духовенство не має в цьому плані відмінностей від звичайних громадян.

У католиків існують чернечі ордени (одна з форм чернецтва). У протестантів такий спосіб організації духовного життя відсутня.

Духовенство у католиків складають виключно чоловіки. У багатьох протестантських течіях єпископами та священиками стають також і жінки.

Прийняття в церкву нових членів у католиків відбувається через хрещення. Вік крещаемого не має значення. Протестанти хрестяться тільки в свідомому віці.

Віровчення

Католиками визнається рівний авторитет Священного Писання і Священного Передання. Протестанти визнають тільки Святе Письмо. Тлумачити його в окремих течіях може священство, але частіше - збори віруючих, а іноді сам індивід.

Католики проповідують культ Діви Марії як Божої Матері і Заступниці роду людського. Протестанти відкидають догмати Католицької Церкви про Богородицю.

У католиків сім таїнств: хрещення, Євхаристія, миропомазання, покаяння, священство, шлюб, елеосвященство. Протестанти визнають тільки два таїнства - хрещення і причастя. У квакерів і анабаптистів таїнства взагалі відсутні.

Католики вірять, що після смерті над душею людини за вчинені за життя гріхи відбувається приватний суд, як переддень Страшного Суду. Про померлих моляться. Протестанти відкидають вчення про існування душі до Страшного Суду. Про покійних НЕ моляться.

Церковна практика

Для причащання католики використовують прісний бездріжджовий хліб - опрісноки. Для протестантів вид хліба в цьому випадку не має значення.

Сповідь хоча б раз на рік в присутності священика обов'язкове для католиків. Протестанти не визнають посередників в спілкуванні з Богом.

Католики служать Месу, як головне богослужіння церкви. Особливої ​​форми богослужіння у протестантів немає.

Католики вшановують ікони, хрест, мальовничі, а також скульптурні зображення святих і їх мощі.Для католиків святі - заступники перед Богом. Протестанти не визнають ікон і хреста (за дуже рідкісним винятком) і не згадують святих.

Католицька ікона. Ісус до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

 1. В католицтві існує організаційна єдність віруючих, скріплене авторитетом Папи Римського. У протестантів не існує єдності, і немає глави церкви.
 2. Священнослужителями у католиків можуть бути тільки чоловіки, у протестантів в числі духовенства зустрічаються також і жінки.
 3. Католики приймають хрещення в будь-якому віці, протестанти - тільки в зрілому.
 4. Протестанти заперечують Святе Передання.
 5. Католики визнають культ Діви Марії. Богородиця для протестантів - всього лише досконала жінка. Немає також культу святих.
 6. У католиків сім таїнств церкви, у протестантів - всього два, а в деяких течіях - жодного.
 7. У католиків існує поняття про посмертних страждання душі. Протестанти вірять тільки в Страшний Суд.
 8. Католики причащаються на опрісноках, для протестантів вид хліба для причастя неважливий.
 9. Католики сповідаються в присутності священика, протестанти - без посередника перед Богом.
 10. У протестантів немає особливої ​​форми богослужіння.
 11. Протестанти не визнають ікон, хреста і не шанують мощі святих, як це прийнято у католиків.