Різниця між карієсом і пульпітом

Різниця між карієсом і пульпітом

У людей, які страждають від зубного болю, найчастіше виявляється карієс або пульпіт. Кожна з цих патологій розвивається на певному етапі в загальному процесі руйнування зуба. Чим відрізняється карієс від пульпіту, і який зі згаданих діагнозів коварней? Спробуємо це з'ясувати.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння

Визначення

Карієс - руйнівний процес, який стосується тверді тканини зуба. Характеризується повільним перебігом. Умовно ділиться на кілька стадій, останньою з яких є глибокий карієс.

натисніть на картинку для увеліченіяКаріес

пульпіту називається запалення, що охоплює пульпу - внутрішню, м'яку, частина зуба, в якій зосереджені нерви і судини.

Праворуч - пульпіт до змісту ↑

Порівняння

Таким чином, відмінність карієсу від пульпіту полягає в тому, яку частину зуба вражає кожен з них. Карієс зачіпає тільки стінки зуба. Процес починається з появи на емалі невеликий порожнини. Нерву ще нічого не загрожує, адже між ним і порожниною знаходиться шар твердої речовини. Але вже на цьому етапі слід насторожитися і звернутися до стоматолога.

Якщо нічого не робити, каріозна поразка набуватиме все більших розмірів, поки до нерва не залишиться лише тонка стінка. Коли ж зруйнується і вона, процес перейде в стадію пульпіту.А це вже зовсім інший стан: дуже хворобливе і вимагає складного лікування, оскільки уражається найбільш чутлива частина зуба. Дуже часто у пацієнта з таким діагнозом видаляють нерв.

Зупинимося детальніше на відчуттях людини, що страждає карієсом або пульпітом. Так, при карієсі біль зазвичай виникає тільки при зовнішньому впливі. Подразниками в цьому випадку можуть стати холодна вода або холодний вдихаємо повітря, кисла їжа, солодощі. При глибокому карієсі, коли дно утворилася порожнини стоншена, біль можна відчути під час їжі - причиною неприємних відчуттів є здавлювання пульпи в процесі розжовування їжі.

Однак в разі карієсу досить усунути подразник, щоб біль моментально пройшла. Інша річ пульпіт. При ньому зуб навіть після видалення подразника довго ниє. Мало того, на відміну від карієсу, больові напади при пульпіті нерідко починаються без будь-якого зовнішнього впливу, мимовільно.

Зрозуміти, в чому різниця між карієсом і пульпітом, можна, і проаналізувавши самопочуття людини під час нічного сну. Карієс відпочинок не порушує. Але якщо хворий зуб знаходиться в стадії пульпіту, людині часто доводиться терпіти нічну біль.