Різниця між древніми книгами і першими друкованими

Різниця між древніми книгами і першими друкованими

Сьогодні купити книгу не складе великих труднощів. Однак це не завжди було так, до чотирнадцятого століття книги були рідкістю, прості люди не могли і мріяти про полиці з книгами. Хоча потреба зберігати знання, досвід і думки на папері або якомусь іншому надійному носії виразно була і в другому, і в десятому столітті. Стародавні книги теж справлялися з цим завданням, але такі книги мали відмінності від перших друкованих книг і друкованих видань дня сьогоднішнього.

Першими книгами можна вважати давньоєгипетські папірусні сувої і шумерські глиняні таблички. У деяких країнах замість обпаленої глини і папірусу використовували висушені шкури тварин, а на Русі використовували берест. Пізніше був винайдений пергамент і папір, що вдихнуло нове життя в розвиток книг по всьому світу. З'явилася професія писаря (іноді переписуванням книг займалися монахи). Стародавні книги представляли собою продукт ручної праці, результат багатомісячної (і більше) роботи. Писалися такі книги дуже повільно, при світлі свічки, коштували вони цілий статок і не мали звичай передаватися з монастиря в монастир.На початку пізнього середньовіччя книги стали доступні для читання в бібліотеках, але сталося це набагато пізніше винаходу друкарського верстата Іоганном Гуттенбергом. З XV століття з'явилися перші друковані книги - вони все ще були дорогими, але ця тенденція не проіснувала довго. З появою друку створення книги механізованих, стало знеособленим, однак відкрило нові можливості для більш зручного зберігання книг.

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Давні книги не були надруковані, а були видовбані, написані або відлиті. Звідси і різниця в матеріалах - глина, папірус, віск в першому випадку, пергамент і папір - в другому.
  2. Давні книги - все книги, що з'явилися до XV століття, з XV століття по XVI століття друкувалися інкунабули - перші друковані книги.
  3. Перші друковані книги були дешевші своїх попередників.
  4. Перші друковані книги були стандартизовані, але, на відміну від стародавніх книг, перспектива їх зберігання була більш райдужна.
  5. На виготовлення перших друкованих книг витрачалося менше часу, ніж на виготовлення стародавніх книг.