Кращі приклади імпортозаміщення в Росії

Криза - найкращий час для змін в економічній стратегії . Енергоносії більше не є головним джерелом доходу Росії. Необхідно розвивати вітчизняне виробництво, особливо в галузях, традиційно залежних від імпорту. Наприклад, частка імпорту в російському машинобудуванні (особливо верстатобудуванні) досягає 60-80%, в нафтогазовому обладнанні - до 70%, фармацевтиці - до 70-80%, а в електронній і легкій промисловості доходить до 90%. На жаль, швидко вирішити цю проблеми неможливо: імпортозаміщення - тривалий і складний процес. Однак уже з'явилися перші "ластівки" майбутніх змін.

Представляємо вашій увазі п'ять кращих прикладів імпортозаміщення в Росії в 2014-2015 роках.

Зміст:

  • 5. Нафтогазова промисловість і нафтове машинобудування
  • 4. Сільгоспмашинобудування
  • 3. Військова промисловість
  • 2. Програмне забезпечення
  • 1. Сільськогосподарська і молочна продукція

5. Нафтогазова промисловість і нафтове машинобудування

Один з нових проектів компанії "Роснефть" - новий виробничий комплекс "Зірка", що займається створенням суднобудівної бази. "Російська факторингова компанія" разом з "Сургутнефтегазом" займається будівництвом обладнання гідророзривів пластів. "Уралмаш" розробляє систему приводу для бурильних установок. Пермська машинобудівна компанія випробовує новий комплекс роторної керованої системи.

Відповідально до необхідності імпортозаміщення підійшло ВАТ "Газпром": воно наклало заборону на покупку іноземної обладнання всім своїм підрозділам. Крім того, компанія створила реєстр використовуваного імпортного обладнання, щоб будь-яка машинобудівна компанія, яка бажає розробити новий ринок, знала, на що є запит. Тестові зразки ВАТ "Газпром" готове відчувати вживу і в разі успішного результату відразу ж купувати.

4. Сільгоспмашинобудування

Концерн "Тракторні заводи" вклав 700 млн рублів у створення колісних тракторів з системою автоматичного управління. Потенційна потреба до 2020 року в таких тракторах - близько 160 одиниць. Планується, що прибуток до цього часу складе 1. 2 млрд рублів.

3. Військова промисловість

До рейтингу імпортозаміщення увійшла програма розвитку стратегічних ядерних сил, що відмовилася від участі виробників з України. Тепер ракетні комплекси "Тополь-М", "Ярс" і "Булава" виготовлені цілком з компонентів вітчизняного виробництва. Вже пішла у виробництво нова ракета "Сармат". З'явилися також і власні авіаційні ракети класу "повітря-повітря", а потужна російська армія почала отримувати створені за останнім словом техніки комплекси РЕБ "Москва-1".

2. Програмне забезпечення

Компанії "1С" і Acronis займаються виробництвом програмного забезпечення і успішно витримують багаторічну конкуренцію з іноземними виробниками. ERP-система "1С: підприємство" успішно конкурує з Microsoft, SAP і Oracle. На даний час у компанії "1С" 30% російського ринку ERP в грошах. Число установок у "1С" в Російській Федерації більше, ніж у SAP по всьому світу.

1.Сільськогосподарська і молочна продукція

Імпортозаміщення сприяє зростанню частки вітчизняного виробництва - особливо в таких галузях як свинарство, птахівництво, виробництво сирів, вершкового масла і частково оселедця. За словами мера Москви, 90% ринку молочних продуктів в місті вже займає вітчизняна продукція.

Але, на жаль, багато виробників в гонитві за довгим рублем заповнюють полиці магазинів фальсифікатом. Наприклад, за даними Росстату, імпорт пальмової олії та її похідних в Росію зріс до 260 тис. Тонн, його використовують для виробництва дешевої і низькосортної молочної продукції.

Кращий приклад імпортозаміщення на ринку , що використовує у виробництві тільки вітчизняну сировину - "Лианозовский молочний комбінат". Нещодавно комбінат запустив новий цех, який став переробляти яка утворюється в процесі виготовлення молочних продуктів сироватку в суху (вона використовується в хлібопекарській, кондитерській та м'ясній промисловості). В цех інвестовано 7. 5 млн євро, з них близько третини вкладено в обладнання російського виробництва. Ще комбінат відкрив нову лінію упаковки і вклав 21 млн у виробництво ємностей для розливу молока.