Як зберегти заощадження, коли рубль падає (Топ-5 порад)

За минулі місяці долар і євро кілька разів вставили "антирекорди", збільшивши курси до рубля майже на третину. Природно, в даних умовах актуальним стає питання збереження накопичень. Попит на готівкову інвалюту в листопаді виріс майже в 2, 5 рази, але аналітики стверджують, що відповідний момент для скупки доларів вже упущений, а значить треба більш виважено підходити до інвестицій.

Тому саме сьогодні ми пропонуємо Топ-5 порад як зберегти заощадження, коли рубль падає . Рекомендації складені з урахуванням думок професійних експертів. Головна порада - не здійснювати вкладень під впливом емоцій, а продумано вибирати один з варіантів.

Зміст:

  • 5. Інвестиції в цінні папери
  • 4. Ретельний вибір банку
  • 3. Накопичення в різних валютах
  • 2. Інвестиції в нерухомість
  • 1. Інвестиції в дорогоцінні метали

5. Інвестиції в цінні папери

Вкладення в акції великих компаній варто розглядати як інструмент для довгострокового інвестування. Експерти відзначають, що пріоритети на ринку змінюються і більш привабливими стають не російські енергетичні компанії і держбанки, а підприємства промислового сектора та інноваційної сфери.

4. Ретельний вибір банку

Якщо в якості способу збереження грошей обраний банківський вклад, то не варто в захопленої гонитві за відсотками вибирати дрібні банки.Санація банківського сектора ще не закінчена, а значить, ще не один банк в найближчі роки розлучиться з ліцензією. Якщо сума вкладу перевищує застраховані 700 тисяч, варто розміститися в кількох кредитних організаціях.

3. Накопичення в різних валютах

Нинішній курс - не найвдаліший для покупки валюти. Але якщо є наполегливе бажання зберегти частину заощаджень неодмінно в інвалюті, варто придивитися до норвезької крони, швейцарського франка, ієни і англійського фунта, на тлі розмов навколо можливої ​​заборони доларових депозитів в російських банках ажіотаж навколо американської валюти непомірно великий.

2. Інвестиції в нерухомість

Якщо накопичена досить велика сума грошей, її можна вкласти в нерухомість. Тільки за умови, що для покупки не будуть залучатися позикові кошти - ставки по кредитах на сьогоднішній день далеко не на найвигіднішому рівні.

1. Інвестиції в дорогоцінні метали

Гарантований дохід в довгостроковій перспективі принесуть вкладення в монети, випущені обмеженими серіями. Але зберігати таке придбання під матрацом точно не вийде, а значить, виникають витрати на оренди банківського сейфа. Ще один варіант - відкриття знеособленого металевого рахунку, але для такого вкладення варто вибирати надійний банк з числа Топ-10.