Як правильно вибрати зимові шини

Моделі і типи покришок при використанні в різних кліматичних регіонах і умовах поводяться по-різному. Ми можемо стверджувати, що конкретна модель зимових шин краще за інших покришок, але це не так. За вибором зимових шин можна лише дати деякі рекомендації з урахуванням умов їх експлуатації. В першу чергу при виборі зимових шин потрібно звертати увагу на не шиповані і шиповані моделі.

Шипи дозволяють скорочувати гальмівний шлях, збільшити коефіцієнт зчеплення з дорогою, в умовах снігового накату та ожеледиці знижують ймовірність пробуксовки, тому не так вже просто вибрати правильно зимові шини.

Автомобілістам, які проживають в засніжених районах або ті, які часто виезжаютзімой за місто, найкраще підійдуть зимові шиповані шини. Шиповані покришки не по сезону розраховані на температуру від -20'C до - 5'C. Самими ефективними є шини з асиметричним малюнком протектора. Вони оптимізують зчеплення на щільному снігу і на льоду, але погіршують зчіпні характеристики з сухим асфальтом. На чистому асфальтовому покритті, при експлуатації, вони сточуються, вилітають і шумлять.

Менш ефективні при розгоні і гальмуванні в місцевості, де більшу частину зими на дорогах або лежить мокрий сніг або зовсім сухо. Так як шини мають досить велику кількість шипів, зменшується площа контакту колеса з дорогою.

Це призводить до того, що зменшується коефіцієнт зчеплення і в результаті погіршується керування автомобілем.Кращі зимові шини є двох типів: скандинавського типу (при засніженій і зледенілій дорогемаксімальное зчеплення), європейського типу (під час дощу і мокрого снігу краще зчеплення з дорогою). Шини, які розраховані на теплу зиму - це шини європейського типу. Вони відрізняються від "скандинавських" більш жорсткої гумової сумішшю і кількістю ламелей.

Протектори "європейських" шин мають "ребра" з шашок і, звичайно ж, вони покращують управління машини на асфальтовій дорозі. Автолюбителю, який вибрав нешипованну гуму, потрібно звернути увагу на малюнок протектора. Найкраще для мокрого снігу підходять шини з направленим малюнком протектора. Він сприяє відводу з-під коліс грязі і мокрого снігу. Малюнок таких покришок має схожість з дощовими шинами, їх будова протектора нагадує "ялинку". При виборі шин важливим параметром є розмір. Як правило, бажана розмірність шин вказана в інструкції з експлуатації машини.