Як вибрати мобільний кондиціонер

Як вибрати мобільний кондиціонер

Мобільний кондиціонер - це переносний пристрій, призначений для створення відповідного мікроклімату в приміщенні. Серед можливих функцій приладу - не тільки охолодження, але і обігрів, осушення, очищення повітря, його ароматизація і насичення вітамінами. Найважливіша гідність мобільного кондиціонера - швидкий і простий монтаж. Для нього не доведеться прокладати комунікації, підключати електропроводку, порушувати цілісність інтер'єру.

Якщо ви не знаєте, як вибрати мобільний кондиціонер і з чого почати, то ми радимо ознайомитися з основними параметрами приладу. Вони підбираються індивідуально під кожне приміщення, оскільки орієнтовані на певну робочу потужність. Якщо площа надмірна, то прилад буде працювати на знос і швидко прийде в непридатність. Якщо ж його потужність занадто велика, то не уникнути перевитрати електроенергії, а також переплат при покупці.

І хоча мобільний кондиціонер володіє відносно низьким ККД і не підходить для промислових цілей, це відмінний варіант для офісів, магазинів, а також подібних об'єктів, які сильно страждають від спеки в літній період часу. Даний прилад також затребуваний серед власників квартир, розташованих в будинках історико-культурної цінності.

Зміст

 • Основні типи пристроїв: моноблок і мобільна спліт-система
 • Поради щодо вибору мобільного кондиціонера
 • Висновок

Основні види мобільних кондиціонерів

1. Мобільна спліт-система: ідеальний варіант для дому та офісу

Такий прилад складається з двох частин: внутрішнього і зовнішнього блоку, об'єднаних між собою фреон магістраллю. По суті, це звичайна спліт-система, однак більш мобільна і зручна в монтажі. Її можна транспортувати без особливих проблем, відвезти з собою на дачу, перенести з одного кабінету в інший. Однак зовнішнього блоку для установки потрібно гніздо (в його якості може служити будь-яка архітектурна конструкція). У цьому полягає головний недолік мобільного спліт-системи.

Конденсат не капає вниз, а збирається в спеціальній ємності. Це і плюс, і мінус: з одного боку, рідина не викличе ніяких претензій у випадкових перехожих і експлуатуючих організацій, з іншого - її доведеться періодично зливати. Оскільки галасливий зовнішній блок знаходиться на вулиці, то він не створює ніяких проблем для мешканців. Ідеальне місце для його розташування - балкон або лоджія, куди він буде викидати розігріте повітря.

Плюси. Мобільність, низький рівень шуму, високий ККД, використання фреонів магістралі для викиду повітря (вона не розігрівається і не створює проблем в експлуатації). При необхідності прилад можна зняти і перевезти в інше місце.

Мінуси. Необхідність вжиття заходів щодо закріплення зовнішнього блоку, скупчення конденсату в ємності з подальшим видаленням, відсутність роликів для транспортування приладу.

2. Моноблок: відповідне рішення для офісних і адміністративних будівель

Якщо приміщення знаходиться в спорудженні, що представляє архітектурну цінність, то ніяких поліпшень і змін його фасаду виробляти не можна.Зовнішній блок проблематично закріпити і для кондиціонування ресторанів, офісів, магазинів, які знаходяться в цокольному (підвальному) приміщенні. У цьому випадку проблему вирішить моноблочний мобільний кондиціонер, який представлений цільним механізмом.

Відпрацьоване повітря виводиться на вулицю по гофрованої труби, яка може мати практично будь-якою довжиною. В процесі експлуатації елемент нагрівається, що створює певні незручності. І справа не тільки в тому, що знижується ККД пристрою (повторна обробка): якщо випадково доторкнутися до такої трубці, можна отримати невеликий опік. Гранична температура - близько 70 градусів Цельсія, тому про серйозні травми мова не йде, але все одно неприємно.

Варто зауважити, що такий прилад більше підходить для обслуговування великих і ізольованих площ, оскільки повітря він бере з приміщення. У квартирах, обладнаних поганий і середньої вентиляцією, не можна виключати появу сторонніх запахів. Це не дивно: потужний моноблочний кондиціонер втягує повітря звідусіль, тому він починає надходити з кухні і санвузла (ефект "зворотної тяги"). Однак при обслуговуванні ресторанів, офісів та інших закладів такого типу, розташованих в старих будівлях або в цокольних поверхах, ця проблема виключена, так як вентиляція у них часто відсутня або дуже потужна для приладу.

Плюси. Зручна транспортування з кімнати в кімнату, наявність роликів для акуратної і плавної їзди, проста установка, доступна ціна.

Мінуси. В процесі роботи прилад нагрівається, тому його ККД значно нижче в порівнянні з спліт-системою. Вирішити дану проблему допоможе теплоізоляція воздуховода.Крім того, прилад займає багато місця в приміщенні, погано вписується в інтер'єр, а тому більше підходить для офісних і адміністративних будівель.

↑ Повернутися до змісту

Корисні поради при виборі мобільного кондиціонера:

 1. Пристрою необхідно тисячі Вт потужності на квадратний метр площі. При використанні комп'ютерів можна сміливо додати по 200 Вт на кожну машину, а також по 100 Вт - на людину, оскільки люди - теж своєрідні джерела тепла. Таким чином, для офісного приміщення площею 30 квадратних метрів, де трудяться п'ять працівників з ПК, необхідний кондиціонер з потужністю близько 4-4, 5 кВт.
 2. Вибираючи мобільний кондиціонер для декількох приміщень, враховуйте площу найбільшого з них. В іншому випадку мотор приладу постійно працюватиме на знос, тому експлуатувати його протягом тривалого періоду часу не вийде.
 3. Зверніть особливу увагу на розмір кондиціонера і його вага. Транспортування моноблока зі значною масою буде вкрай скрутній, так як з цим завданням не впорається, наприклад, дівчина чи дитина. Установка кондиціонера в літньому ресторані, офісі не повинна створювати проблем з безпекою: він не повинен перекривати шляхи евакуації.
 4. Мобільний кондиціонер повинен оснащуватися пультом управління, а також досить місткою ємністю - збіркою конденсату. Необхідність постійно виливати з неї воду зробить використання приладу незручним.

↑ Повернутися до змісту

Topinfoweb.com. ru знає, як вибрати мобільний кондиціонер:

 1. Визначтеся з типом пристрою. Моноблок більше підходить для торгових точок, офісів, літніх кафе, де його періодично потрібно прибирати.Мобільна спліт-система ідеальна для житлових приміщень, тому що займає відносно мало місця і створює менше шуму. Моноблок не підходить для дитячої кімнати, а також спальні, кабінету, так як в процесі роботи привертає занадто багато уваги.
 2. Виміряйте площу і об'єм приміщення. Якщо мобільний кондиціонер буде використовуватися поперемінно для обслуговування декількох кімнат, то необхідно орієнтуватися на більшу з них. З обсягу можна сміливо відняти вбудована шафа, антресолі (при їх наявності), а також інші великі предмети такого роду.
 3. Переконайтеся в тому, що під ваші запити підходить максимальний повітряний потік приладу (вимірюється в кубічних метрах за хвилину). Він визначає ту швидкість, з якою приміщення буде кондиціонуватися.
 4. Подумайте про необхідні додаткові функції. Якщо прилад буде використовуватися круглий рік, то потрібно передбачити обігрів повітря, а якщо приміщення знаходиться в районі з поганою екологією, то і опцію його очищення. Інші функції також можуть виявитися корисними, однак за них доведеться викласти значно більше грошей.
 5. Зверніть увагу на рівень шуму. Він не повинен перевищувати 35-50 децибел, більшу кількість звуків буде відволікати від роботи або відпочинку. Даний параметр має визначальне значення для кондиціонера в спальні, дитячій кімнаті або кабінеті, адже підвищений рівень шуму зробить умови перебування нестерпними.
 6. Переконайтеся в тому, що ємність для збору конденсату достатня для зручного використання. Чим більше її обсяг, тим краще: позбавлятися від вологи можна буде значно рідше.
 7. Перевірте, чи обслуговується сподобався кондиціонер сервісними службами.Якщо модель занадто рідкісна або незатребувана, то заміна витратних матеріалів, планові ремонти будуть занадто дорогими, а пошук виконавця стане проблемою.

Таким чином, при виборі мобільного кондиціонера визначальне значення мають тільки його тип, потужність і рівень шуму. Моноблочний прилад зручний в транспортуванні, але оскільки переміщення обладнання буде нечастим, то даний фактор не настільки важливий при покупці. Мобільна спліт-система підходить тим людям, хто орендує квартиру, а також влітку проводить багато часу на дачі і хоче взяти кондиціонер з собою.

Що стосується конкретних брендів, то в продажу - безліч якісної техніки: Hitachi, Daewoo Electronics, Electrolux, Ballu, Hankel і інші. Але навіть самий хороший кондиціонер, розрахований на 20-метрову кімнату, швидко вийде з ладу при обслуговуванні приміщення з площею в 1, 5-2 рази більше. Тому краще придбати прилад, який точно відповідає необхідним характеристикам, від маловідомого виробника, ніж дорогу, але невідповідну річ від популярного бренду.