Як завести машину, якщо сів акумулятор?

Як завести машину, якщо сів акумулятор?

Напевно практично кожен автовласник хоча б один раз потрапляв в дуже неприємне становище, при якому двигун автомобіля відмовляється заводитися через розрядженого акумуляторної батареї. Не страшно, якщо дана проблема виникла недалеко від будинку або гаража і у вас є можливість встановити запасний акумулятор або зарядити на низький рівень заряду за допомогою зарядного пристрою. Однак питання "Як завести машину, якщо сів акумулятор?" початківці автолюбителі часто вперше задають собі саме тоді, коли автотранспорт "не бажає" їхати далеко від дому.

Зміст статті

  • прикурити?
  • Заводимося з "штовхача" або на буксирі ...

прикурити?

Найбільш простим варіантом запуску автомобільного двигуна при розрядженому акумуляторі є процедура "прикурювання". Для цього вам знадобляться високовольтні дроти з особливими зажимами, які називали "крокодилами", за допомогою яких слід підключити свою АКБ, не знімаючи її з автомобіля, до акумулятора-донору, встановленому на іншій машині. Найважливіше в цій процедурі - не переплутати полярність, тобто підключати "плюс" до "плюса", а "мінус" робочого акумулятора - до "масі". Якщо клеми зі знаком "мінус" з'єднати один з одним, енергія піде безпосередньо на зарядку сіла батареї. В цьому випадку вам доведеться почекати якийсь час, після чого розряджений акумулятор, можливо, забезпечить запуск двигуна.

Проводи не слід відключати відразу ж після успішного запуску двигуна. Попередньо дайте мотору попрацювати протягом декількох секунд. Першим від'єднується провід з мінусовою клеми, і лише після нього - провід, який йде до висновку АКБ зі знаком "плюс". Важливо пам'ятати, що "прикурювання" може як допомогти, так і зашкодити відразу двом транспортним засобам. Щоб уникнути несправностей з електронікою перед "прикурювання" необхідно заглушити двигун машини-донора і вимкнути запалювання. Нижче представлена ​​відеоінструкція по правильній реалізації процедури "прикурювання".

до змісту ↑

Заводимося з "штовхача" або на буксирі ...

Для того щоб завести машину з розрядженим акумулятором, іноді буває досить гарненько її розігнати. Якщо можливості "прикурити" немає, проте є добровільні помічники, сідайте за кермо і просите своїх товаришів розігнати автомобіль, штовхаючи його вперед. Попередньо поверніть ключ у замку в положення "запалювання", вичавіть педаль зчеплення і включіть другу або третю передачу. Після того як транспортний засіб набере швидкість, відпускайте зчеплення. Крутного моменту, створеного за рахунок розгону машини, повинно вистачити для того, щоб мотор завівся.

Ще один варіант - спробувати завести машину, взявши її на буксир. Принцип тут такий же, як і в попередньому випадку. Відмінність лише в тому, що в цій ситуації автомобіль з розрядженим акумулятором не штовхається ззаду, а, навпаки, тягнуть спереду на буксировочном тросі. Перед тим як приступити до буксирування, обов'язково домовтеся з водієм, керуючим буксируються транспортному засобом, про знак зупинки (ви можете помахати з вікна, "моргнути" фарами або подати звуковий сигнал).Треба відзначити, що обидва розглянутих вище способу можуть бути реалізовані тільки на автомобілі з механічною коробкою передач.

Після того як двигун завівся, що не глушите його відразу. Інакше всі попередні дії можуть зійти нанівець через те, що акумулятор так і не підзарядився. Завести автомобіль з першої спроби не вдалося? Спробуйте ще раз! Однак для того щоб аналогічна ситуація не повторилася на наступний день, потрібно гарненько зарядити акумуляторну батарею. Якщо вона вже досить стара (експлуатується протягом декількох років), буде краще замінити акумулятор на новий. Якщо і це не допоможе, ймовірно, проблемним вузлом є не акумулятор, а інша складова електрообладнання. Для виявлення несправності в такій ситуації доведеться провести ретельну діагностику.