Найдорожчі поштові марки в світі

За маленький клаптик паперу захоплений філателіст готовий викласти мільйони доларів. Поштові марки - одне з найдорожчих хобі для справжніх цінителів.

В нашій десятці сьогодні зібрані найдорожчі поштові марки в світі . Власники багатьох з них вважають за краще зберігати анонімність, набуваючи безцінні екземпляри через третіх осіб на таких аукціонах як Sotheby's.

Зміст:

  • 10. "Святий Грааль"
  • 9. "Сицилійська помилка кольору"
  • 8. "Баденськая помилка кольору"
  • 7. "Вся країна - червона "
  • 6." Чорний пенні "
  • 5." Перевернута Джені "
  • 4. Z Grill з Бенджаміном Франкліном
  • 3. Перші марки Маврикія
  • 2. "Жовтий трехскіллінговік"
  • 1. "Британська Гвіана"

10. "Святий Грааль"

Марка номіналом в один цент була випущена в 1868 році. Всього в світі залишилося два екземпляри цієї рідкісної марки. Один зберігається в Публічній бібліотеці в Нью-Йорку, а другий був придбаний анонімом за $ 2 970 000.

9. "Сицилійська помилка кольору"

Цінність цієї марки в помилку кольору. Вся серія, випущена в 1859 році, була жовтою, але один екземпляр з незрозумілої причини був видрукуваний в синіх тонах. Саме він і був викуплений невідомим колекціонером за $ 2 720 000.

8. "Баденськая помилка кольору"

Як і у випадку з сицилійської маркою, цінність цієї лімітованої серії полягає в тому, що вона була помилково надруковано на синьо-зеленому папері замість рожевої. Серія була випущена в 1851 році. Сьогодні вартість "Баденської помилки кольору" - $ 2 000 000.

7. "Вся країна - червона"

Ця рідкісна марка була випущена в Китаї в 1968 році. У травні 2012 року один з примірників був придбаний на аукціоні "China Guardian" за 7, 3 млн. Юанів або $ 1 150 000. Марка є наймолодшою ​​серед раритетних.

6. "Чорний пенні"

Ця раритетна марка із зображенням профілю британської королеви Вікторії - перша поштова марка в історії . Надрукований "чорний пенні" був в 1840 році тиражем в 68. 8 мільйонів екземплярів. Вартість негашеним марки сьогодні - від $ 6 000.

5. "Перевернута Джені"

Серія марок із зображенням біплана "Дженні" була видрукувана в 1918 році неправильно - малюнок виявився перевернутим. З 100 марок бракованої партії збереглося всього кілька одиночних екземплярів і пару блоків по 4 марки. Вартість "Перевернута Джені" - від $ 600 тисяч до $ 3, 1 млн.

4. Z Grill з Бенджаміном Франкліном

Z Grill - це спосіб тиснення, який використовувався для захисту від підробок. У 2005 році операція з придбання блоку з чотирьох марок була оцінена в $ 3 мільйони. Власником Z Grill з Бенджаміном Франкліном став відомий в світі філателіст Білл Гросс.

3. Перші марки Маврикія

Тираж цих марок був випущений в 1847 році. Марки примітні помилкою - замість штампа Post Paid (Збір оплачений) зліва від зображення на них значиться напис Post Office (Поштове відділення). Остання публічна продаж марки була зафіксована в 2011 році за ціною $ 1 670 000.

2. "Жовтий трехскіллінговік"

Унікальність марки - в друкарському шлюбі. Всі подібні марки друкувалися на папері зеленого кольору, а цей безцінний екземпляр виявився жовтим. Марку дуже часто перепродували. Ціна останньої угоди невідома, але власник застрахував "Жовтий трехскіллінговік" на $ 15 мільйонів.

1. "Британська Гвіана"

Найдорожча в світі марка була придбана на аукціоні Sotheby's в червні 2014 року за $ 9 013 000. При цьому номінал марки - всього 1 цент. Цінність примірника в тому, що лише він єдиний зберігся з обмеженого тиражу 1856 року. Марка була видрукувана на пурпурової папері без заводської перфорації лондонським виданням Royal Gazette.