Найгостріші проблеми ЖКГ в Росії, рейтинг 2016 року

Некомерційний центр "ЖКГ Контроль" на основі запитів громадян склав рейтинг пов'язаних з житлово-комунальним господарством проблем , які турбують жителів Російської Федерації в 2016 році.

Зміст:

  • 10. Інші
  • 9. Аварійне і старе житло
  • 8. Бездіяльність органів влади
  • 7. Прилади обліку
  • 6. Прибудинковий благоустрій
  • 5. Якість комунальних послуг
  • 4. Незадовільний стан МКД
  • 3. Капітальний ремонт
  • 2. Управління МКД
  • 1. Підвищення плати за ЖКП

10. Інші

Сюди входить безліч найрізноманітніших запитів, що не потрапили в інші категорії - такі як питання управління спільним майном будинку, питання найму, корупційні злочини та інше.

9. Аварійне і старе житло

В цю категорію потрапили не тільки скарги, пов'язані з питаннями визнання будинків аварійними, а й терміни розселення таких будинків, а також питання, пов'язані з якістю наданого натомість нового житла. Ця проблема для жителів Росії в другому кварталі, мабуть, стала менш актуальна. Раніше вона була на восьмому рядку в топ-10 насущних проблем ЖКГ.

8. Бездіяльність органів влади

В цю категорію входять скарги на органи управління, які не діють або працюють не так, як вважають за правильне громадяни. У другому кварталі проблема підвищила свою значимість, і з дев'ятої сходинки перемістилася на восьму.

7. Прилади обліку

Проблеми, пов'язані з індивідуальними і загальнобудинковими лічильниками, а також питання їх придбання, встановлення та експлуатації займають в умах співгромадян не найпочесніше місце (3%). У порівнянні з I кварталом 2016 року позиція в списку проблем ЖКГ не змінилася.

6. Прибудинковий благоустрій

Стан під'їздів, кількість і якість зелені навколо будинку, а також вивезення сміття - ці питання турбують 4. 5% громадян, які звернулися в центр.

5. Якість комунальних послуг

У порівнянні з попереднім кварталом проблема перемістилася з 2 місця на 5. Ймовірно, це пов'язано з тим, що більшість претензій з приводу якості обслуговування відноситься до опалювального сезону. Закінчився сезон - скоротилася кількість скарг. На це скаржилися 7% від написали в центр.

4. Незадовільний стан МКД

У порівнянні з першим кварталом рейтинг ступеня заклопотаності станом МКД (повсякденні витрати на ремонт і утримання будинків) залишився на тому ж рівні.

3. Капітальний ремонт

Третє місце присвячено проблемі капітального ремонту - чи відбувається він взагалі, а якщо відбувається, то як, коли і скільки це буде коштувати квартиронаймачу. Проблемним це питання визнали 12. 3% від які звернулися в центр. Також претензії виникають у зв'язку з традиційною хворобою керуючих органів в Росії - поганою якістю інформування жителів про послуги, що надаються. У порівнянні з першим кварталом проблема стала сприйматися як більш значуща, і з п'ятого місця перемістилася на третє. Можливо, це пов'язано з тим, що в РФ початок дій по ремонту традиційно прив'язують до теплої пори року.

2. Управління МКД

У порівнянні з I кварталом 2016 року на важливості цієї проблеми в умах співгромадян виросла на позицію - з третього місця проблеми, пов'язані з управлінням МКД, перемістилися на друге.Цей розділ включає питання, пов'язані з керуючими компаніями (ТСЖ, ЖБК та ін.), Із законністю їх діяльності та ефективністю і якістю роботи. Стурбованість у зв'язку з цим питанням виявляють 18. 4% від написали в центр.

1. Підвищення плати за ЖКП

Через складну економічну ситуацію в країні ця проблема стабільно утримує першість в списку найважливіших проблем житлово-комунального господарства Росії. Сюди входить як і тарифікація, так і перерахунки, і претензії з приводу вимог плати за загальнобудинкові потреби, і скарги на непрозорість і малозрозумілих платіжних документів. Претензії з цього приводу висунула майже чверть звернулися в центр "ЖКГ Контроль".