Різниця між ЗАТ і ТОВ

Різниця між ЗАТ і ТОВ

У повсякденному житті ми часто зустрічаємося з десятками різних абревіатур, які позначають правові форми господарської діяльності: ТОВ, ЗАТ, НКО, IP і багато інше. Чому суб'єкти економіки називаються по-різному, якщо де-факто вони займаються однією справою? Особливо часто плутають ТОВ і ЗАТ, хоча дані правові форми істотно відрізняються один від одного. Незважаючи на гадану простоту термінів, варто вивчити їх уважніше і зрозуміти основні відмінності.

ЗАТ - це акціонерне товариство, чий статутний капітал розділений між учасниками за допомогою акцій. Ключова характеристика правової форми - її "закритість". Кількість акціонерів не може перевищувати 50 осіб, в той час як акції відчужуються тільки серед обмеженого кола осіб, до яких відносяться засновники. Вільне ходіння часткою підприємства утруднено, що пов'язано з особливостями діяльності. Якщо ж кількість осіб, що мають акції, підвищилося до 51 людини і більше, об'єднання підлягає перереєстрації в ВАТ протягом року.

ТОВ - це комерційне товариство, статутний капітал якого розділений в певних частках між засновниками. Дана правова форма є однією з найбільш популярних в Росії внаслідок простої реєстрації, лояльності законодавства, а також інших факторів. До складу ТОВ може входити не більше 50 чоловік, при цьому учасники мають право займатися різними видами комерційної діяльності.

Таким чином, максимальна кількість учасників ТОВ і ЗАТ сходиться: воно не повинно перевищувати 50 осіб. Крім того, учасникам обох видів комерційних утворень не потрібно щорічно публікувати свою звітність. Статутний капітал ТОВ не може бути менше 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а для ЗАТ мінімальна величина - 100 МРОТ (тобто теж 10 тисяч рублів).

Для початку роботи ТОВ необхідно підготувати документи у вигляді установчого договору і статуту, для ЗАТ - тільки статуту. Акціонерне товариство випускає цінні папери, що підлягають реєстрації в Центральному банку. Збільшити статутний капітал ЗАТ можна лише шляхом доп. емісії акцій. У структурі управління ТОВ є загальні збори та генеральний директор, а в ЗАТ є рада директорів.

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Зміна складу. Якщо засновник ТОВ відчужує свою частку, то дана угода потребує обов'язкової державної реєстрації, а дані вносяться в ЕГРЮЛ. При відчуженні акцій ЗАТ, вносити зміни до реєстру не вносяться, нотаріальне посвідчення не вимагається.
  2. Збільшення статутного капіталу. ТОВ може підвищити частку учасників, внісши зміни в установчі документи. Щоб наростити статутний капітал ЗАТ, потрібна додаткова емісія.
  3. Доступ до інформації про учасників. Дані про засновників ТОВ знаходяться у вільному доступі, відомості про акціонерів ЗАТ закриті.
  4. Структура управління. У ТОВ є тільки гендиректор і загальні збори, в ЗАТ - ще й рада директорів.