Різниця між розчином і сумішшю

Різниця між розчином і сумішшю

Для розчинів обов'язкова присутність розчинника, а суміші можуть обходитися і без нього. Розчин - однорідна суміш, для утворення якої необхідно мати мінімум два речовини.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Суміш має на увазі два і більше речовини, які хаотично чергуються по відношенню один до одного в просторі. Суміш включає вихідні речовини в незмінному вигляді. Однак вихідні речовини можуть стати невпізнанними через те, що суміш здатна виявляти інші фізичні властивості, відмінні від властивостей вихідних речовин. В результаті змішування не виникає ніякого нового речовини.

Розчин - однорідна (гомогенна) суміш, для утворення якої необхідні два інгредієнта, один з яких виступає в ролі розчинника, а інший - розчинної речовини. Розчин - це система зі змінним складом, що перебуває в хімічному рівновазі.

до змісту ↑

Порівняння

Властивості суміші (щільність і колір) залежать від співвідношення інгредієнтів суміші. Сплав - суміш металів, які змішали в розплавленому стані. Речовини, механічно з'єднані в суміші, не здатні вступати в хімічну взаємодію, ніж та відрізняються від розчинів.

Розчином вважається однофазная система зі змінним складом, що включає два і більше інгредієнта. Розчини - гомогенні системи, де кожен інгредієнт розподіляється в масі іншого компонента у вигляді атомів, іонів або молекул.

Розчинник - речовина з незмінним агрегатним станом при утворенні розчину. У розчинах, утворених змішуванням рідини з рідиною, газу з газом або твердого інгредієнта з твердим розчинником визнають речовина, кількість якого переважає в розчині.

Розчинником служить не тільки вода, але і інші рідини. Кристалічний йод практично нездатний розчинятися у воді, зате добре розчиняється в етиловому спирті.

Колоїдні розчини розташовані посередині між гетерогенними і гомогенними сумішами. В дані рідини домішують тверді частинки, що включають малу кількість молекул. Подібні суміші поводяться як розчини.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Існують тверді, газові та рідкі розчини.
  2. Суміші та розчини відрізняються фізичною суттю.
  3. Для отримання розчину потрібно, щоб один компонент розчинився в іншому.