Різниця між контрелітою і елітою

Різниця між контрелітою і елітою

Протистояння влади і опозиції, незважаючи на різні спекуляції, є важливим для розвитку держави і суспільства. Офіційною еліті не дає спокійно і мирно "вирішувати свої питання" контреліта, і результат їх боротьби зумовлює подальший рух історії. Чи є вони двома сторонами однієї медалі, або ці поняття дійсно відрізняються один від одного?

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Контреліта - соціальна чи політична сила, яка протистоїть офіційній владі і бореться за право домінувати в управлінській ієрархії. Її цінності йдуть врозріз із загальноприйнятими нормами, при цьому діяльність може бути абсолютно вільною або обмежено або повністю забороненої.

Еліта - соціально-політична група, яка за своїми якостями може управляти державою і має легітимною владою. Спосіб її здобуття може бути різним: від прямих виборів до спадкування (дворянство). Еліті належить пріоритетне право прийняття рішень, важливих для всієї країни.

до змісту ↑

Порівняння

Дані поняття, по суті - два полюси одного явища. Як еліта, так і контреліта борються за владу, однак перші її вже отримали і повинні утримати, а другі - перехопити. Не настільки важливо, яким шляхом це сталося, демократичним або насильницьким.Еліта має вирішальний вплив на суспільство, від неї залежить, наскільки успішно воно буде розвиватися надалі. Її важливе завдання - продовження політики, що дозволить державі рухатися в потрібному напрямку.

Контреліта, навпаки, вважає обраний курс невірним і прагне до його зміни. Для реалізації своїх ідей вона може використовувати різні методи, в тому числі ті, які офіційна влада собі дозволити не можуть. Контреліта може перебувати під забороною, але, як показує історія, придушення конфлікту лише посилює його хід і ускладнює процес мирного врегулювання.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Доступ до влади. Еліта знаходиться "біля керма", в той час як контреліта представлена ​​в опозиції.
  2. Вплив на суспільство. Еліта визначає розвиток держави, а контреліта опосередковано впливає на цей процес.
  3. Цінності. Основне завдання еліти - утримання влади для продовження наявного курсу, контреліти - прихід до важелів управління для зміни ходу історії.
  4. Легальність. Еліта - вищі кола суспільства, які визначають політику держави. Контреліта може бути забороненою, якщо вона несе деструктивні ідеї або, на думку владних кіл, загрожує її безпеці.