Різниця між кафе і рестораном

Різниця між кафе і рестораном

Останнім часом навколо ресторанів і кафе не вщухають суперечки. Причина - стирання кордонів між цими закладами. Істотний внесок в плутанину внесли ресторани швидкого харчування, що прийшли до нас із США і Європи, які, з огляду на стандарти та ДСТУ, ресторанами іменуватися не можуть. Просто в Америці, наприклад, ресторанами називають будь-який заклад громадського харчування, тому-то і відбулися деякі зміни в свідомості наших громадян. Щоб виключити подальшу плутанину, пропонуємо розглянути відмінності класичних кафе від ресторанів.

Зміст статті

 • Визначення
 • Принципи обслуговування
 • Обстановка й інтер'єр
 • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Якщо заглянути в тлумачні словники, то в словнику Ожегова, наприклад, це французьке слово трактується як "невеликий ресторан". В інших джерелах є приписка "в якому можна перекусити". Тобто кафе не розраховане на тривале перебування, швидше за це місце, де можна швидко вгамувати голод, або випити чашку чаю або кави. У кафе пропонують відвідувачам нехитрі закуски, або страви з напівфабрикатів.

ресторані прийнято називати підприємство громадського харчування, в якому відвідувачу пропонується широкий асортимент страв і напоїв, серед яких екзотичні або страви складні в приготуванні.Саме тому приготування страв в ресторані займає тривалий час. За розмірами, ресторани, як правило, досить великі приміщення, які мають кілька залів, наприклад банкетний або VIP-зал, танцювальний майданчик.

до змісту ↑

Принципи обслуговування

Наявність офіціантів - один з основних принципів роботи будь-якого ресторану. В обов'язки офіціантів ресторану входить: сервіровка столу, консультація клієнтів ресторану і допомогу в складанні меню, прийом замовлення, подача страв і напоїв, згідно з етикетом, вирішення виникаючих питань, надання рахунку та отримання оплати. При цьому, в рахунок включать ще й відсоток за обслуговування.

В кафе можна взагалі не побачити офіціанта. Якщо ж він є, то виконує наступні функції: підтримання чистоти і порядку за столиками, зміна попільнички, прибирання брудного посуду. Найчастіше в кафе відвідувач бере меню сам за барною стійкою, там же залишає замовлення. У деяких кафе офіціант може допомогти з вибором страв, а також розрахувати клієнта.

до змісту ↑

Обстановка й інтер'єр

В кафе, як правило, інтер'єр досить скромний. Це можуть бути навіть пластикові столи та стільці. У закладах, у яких рівень вище дизайн може бути оформлений в певному стилі. У кафе допускається відсутність скатертин, а полотняні серветки можуть бути замінені на паперові. Поки відвідувач не зробив замовлення, стіл його залишатиметься порожнім, усі столові прилади, а часто і спеції принесуть разом із замовленням.

В ресторані столи вже сервіровані. При цьому, наявність скатертини і полотняних серветок - обов'язкові. Також часто столи в ресторанах прикрашені живими квітами. Хорошим рівнем ресторану вважається наявність живої музики.Інтер'єр в ресторанах може бути найрізноманітнішим. Як правило, це якісна та зручна меблі, говорить про певний стилі і спрямованості роботи ресторану. Для комфорту відвідувачів в ресторанах встановлюються системи клімат-контролю, які відповідають за підтримання температури в приміщенні. Ресторан може бути розподілений на зону для курців і некурящих відвідувачів.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

 1. Кафе - це порівняно невеликий заклад, що не припускає наявності декількох залів. Ресторан - заклад просторе, в ньому може бути окремий банкетний зал, а також зони для курців і не курців відвідувачів.
 2. В кафе приходять перекусити, а ресторан призначений для повноцінного відпочинку.
 3. В кафе нехитре меню, в якому можуть бути страви з напівфабрикатів, в меню ресторанів - складні страви з різноманітними, в тому числі і екзотичними інгредієнтами.
 4. В кафе офіціантів може і не бути, в той час як в ресторані їх наявність обов'язкова.
 5. Якщо ж в кафе є офіціант, то у нього досить обмежені функції: прибирання посуду і підтримку кафе в належному вигляді, прийом замовлення і контроль за розрахунком. У ресторані офіціант сервірує стіл, пропонує і радить відвідувачам страви, а також подає їх відповідно до етикету.
 6. Інтер'єр в кафе може бути досить скромним, в той час як інтер'єр ресторану передбачає живі квіти, дорогі меблі.
 7. Музика - один з основних атрибутів ресторану, особливо жива. У кафе музики може і не бути.
 8. В кафе допускається відсутність скатертин, а замість полотняних серветок використовуються паперові. У ресторані скатертини обов'язкові, а серветки тільки полотняні.
 9. В сучасних ресторанах встановлюються системи клімат-контролю, для кафе їх наявність занадто дороге.