Різниця між інвестиційним проектом і бізнес-планом

Різниця між інвестиційним проектом і бізнес-планом

Планування економічної діяльності дає ефект лише тоді, коли враховуються різні аспекти, які можуть вплинути на результат. Складання інвестиційних проектів і бізнес-планів має безліч спільних рис, проте самі поняття значно відрізняються один від одного. У чому проявляється різниця і наскільки вона важлива для підприємців і менеджерів?

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Інвестиційний проект - документ, що обгрунтовує обсяг і спрямування інвестицій для реалізації комерційних, виробничих, економічних і соціально-значущих завдань. Він містить прогнозовані графік отримання фінансової допомоги, обґрунтування майбутніх витрат і служить для залучення позикових коштів.

Бізнес-план - програма функціонування та діяльності працюючого або нового проекту, в якій прописуються місія, цілі та завдання організації, позначаються наявні ресурси, виконавці, ключові напрямки роботи. Найважливіше завдання такого документа - планування і прогнозування процесів на певну перспективу часу.

до змісту ↑

Порівняння

Таким чином, бізнес-план - це аналіз процесів, необхідних для реалізації комерційних завдань підприємства.Він може складатися як під власні кошти, так і для залучення позик. Бізнес-план служить для реалізації комерційних проектів, орієнтованих на отримання прибутку. Ступінь його деталізації, як правило, невисока, а зазначений термін можуть змінюватися.

Інвестиційний проект - це своєрідний графік залучення позикових коштів, потрібний для того, щоб досягти взаєморозуміння з інвестором. Йому властива висока ступінь деталізації, повне обгрунтування майбутніх витрат, їх вичерпний количеста. При цьому інвестиційний проект може розроблятися не тільки для комерційних, а й соціально-значущих завдань, що не припускають окупності.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Сфера діяльності. Бізнес-плани створюються для реалізації комерційних цілей, інвестиційні проекти - для втілення в життя соціальних завдань.
  2. Обсяг. Бізнес-план - це невеликий, але ємний документ, в той час як інвестиційний проект - повне обгрунтування і прогнозування витрат.
  3. Ступінь деталізації. У бізнес-плані представлена ​​загальна структура планованої діяльності, в інвестиційному проекті - напрямки витрат з докладною розшифровкою і обгрунтуванням.
  4. Мета підготовки. Бізнес-план складається для успішної роботи підприємства, інвестиційний проект - в першу чергу для залучення позикових коштів.