Різниця між підсилювачем і ресивером

Різниця між підсилювачем і ресивером

Початківці любителі хорошого звуку, вирішуючи придбати першу серйозну аудіосистему, нерідко постають перед непростим вибором - підсилювач або ресивер? Різні джерела і різні люди дають відповідно різні визначення цих двох пристроїв, так що варто як слід розібратися, що таке ресивер і що таке підсилювач.

Зміст статті

  • Описи
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Описи

Функцією підсилювача є, що цілком логічно, посилення звукового сигналу, що приймається з будь-якого зовнішнього джерела. До складу цього пристрою зазвичай входять попередній підсилювач і власне підсилювач потужності. Предусилитель грає дуже важливу роль - саме він коригує і регулює попередній сигнал перед тим, як передати його підсилювач. На жаль, в питаннях налаштувань звучання підсилювачі не виділяються нічим особливим - регулювання вельми і вельми посередні.

Ресивер є підсилювачем, оснащеним додатковим обладнанням - таким, як, наприклад, радіо-тюнер. Ресивер є основною ланкою в будь-якій серйозній звукової системи, включаючи домашні кінотеатри. Найчастіше ресивери включають в себе і інші приємні доповнення крім тюнера - скажімо, декодери або модулі. Відповідно, якщо придбати ресивер високої якості, ви отримаєте дуже гнучкий контроль над звуком.У загальному і цілому, хороший ресивер є недешевим задоволенням, проте навіть моделі середнього цінового сегмента є досить привабливими з точки зору якості і можливостей.

Задня панель ресивера до змісту ↑

Порівняння

Перед порівнянням підсилювача і ресивера варто згадати про те, що функція у цих пристроїв одна. Вся справа в тому, що підсилювач більше підходить людям, які не збираються обтяжувати себе кропіткою роботою з музичними настройками і не хочуть віддавати занадто багато грошей за якесь "неймовірне звучання". Ресивер однозначно краще простого підсилювача хоча б в тому плані, що він дає користувачеві дуже гнучкий контроль над звуком, а в деяких випадках - в залежності від моделі - практично необмежений. У той же час і ціна на ресивери в середньому на порядок вище, коли хороший підсилювач можна придбати за цілком помірну суму.

Вся справа тут в тому, що саме людина хоче отримати від свого звукового обладнання. Якщо когось влаштовує просто потужний і якісний звук, підсилювача цілком вистачить.

До речі, ще однією відмінністю ресивера є те, що він може включати в себе DVD-програвач (таке часто зустрічається в домашніх кінотеатрах). Підсилювач ж завжди спрямований лише на роботу зі звуком.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Ресивер має додаткове обладнання - як мінімум, радіо-тюнер.
  2. Найчастіше ресивер надає користувачеві набагато більшу свободу контролю над звуком, ніж підсилювач, який має лише мінімальний набір регулювань.
  3. Хороший ресивер коштує значно дорожче хорошого підсилювача.