Як зробити рамку в Ворді?

Як зробити рамку в Ворді?

Будь-яка текстова (і не тільки) інформація повинна якомога доступніше і повніше доносити до читача закладений в ній сенс. Зараз вже загальновизнано, що одним з елементів, що сприяють цьому завданню, є красиво оформлений текст. Він привертає, затримує увагу, змушує вчитуватися в далеко не завжди захоплююче зміст.

Сучасні текстові редактори оснащені масою можливостей по створенню дійсно яскравого, привабливого документа, і в першу чергу це стосується офісного флагмана - Майкрософт Ворд. Охопити все оформлювальні можливості даної програми в невеликій статті неможливо, тому ми розповімо тільки про те, як зробити рамку в Ворді, тому що цей елемент дуже важливий в дизайні документа. Добре підібрана рамка не тільки надає гарний вид, але і задає певний тон, настрій для тексту. Отже, приступимо.

Зміст статті

 • Технічна сторона питання
 • Необмежений політ фантазії

Технічна сторона питання

Відкриваємо потрібний нам документ (вся робота ведеться в Word 2010). І відразу йдемо на "Розмітку сторінки", потім клацніть на "Межі сторінок".

натисніть на картинку для збільшення

В результаті потрапляємо у вікно "Межі і заливка". Нам потрібна вкладка "Сторінка".

натисніть на картинку для збільшення

В перший момент розбігаються очі від безлічі налаштувань.Однак потрібно віддати належне програмістам з Майкрософт - все зроблено дуже наочно і логічно. Розібратися у всьому цьому різноманітті досить просто. У лівій колонці у нас вибір типу кордону. По центру розташовані її налаштування, а з правого боку - візуальне відображення передбачуваних змін. Алгоритм наших дій наступний:

 1. Вибираємо зліва значок рамки.
 2. Переходимо в центральну колонку. Тут у нас 4 поля:
  • тип лінії - величезна кількість варіантів (пунктири, одинарні, подвійні, потрійні, суцільні, зигзаги і т. Д.);
  • колір - тут все ясно - вибираємо колір рамки;

   натисніть на картинку для збільшення

  • ширина - теж все зрозуміло - вибір товщини рамки в пунктах;

   натисніть на картинку для збільшення

  • малюнки - можливість замінити звичайні лінії різними фігурами, малюнками, орнаментом.
 3. І останній етап - переходимо у вікно "Параметри кордону і заливки", натиснувши кнопку "Параметри". Тут можна налаштувати розташування рамки на оформлюваної сторінці. Пояснювати особливо в цьому вікні нічого. Все просто і зрозуміло. І, знову ж таки, все зміни відразу видно на макеті (зразок) внизу.

  натисніть на картинку для збільшення

Примітка. Всі наші дії відображаються в правій колонці. Можна приблизно оцінити, як це буде виглядати.

Зробивши всі необхідні настройки, клацаємо ОК і отримуємо наступну картинку.

Ми, звичайно, не претендуємо на премію Red Dot (за інноваційний дизайн): головним завданням було показати, як в Ворді зробити рамку - швидко і з мінімумом витрат часу.

до змісту ↑

Необмежений політ фантазії

І, нарешті, було б несправедливо промовчати про оригінальні рамках, пропонованих Ворд. Ми вже згадували поле "Малюнок".У ньому міститься більше 150 варіантів зображень, які можуть стати рамками для вашої сторінки.

натисніть на картинку для збільшення

Хтось, певно, подумає, що дурниця це все - "мовляв, пустощі одне". І буде неправий. Саме рамки даної категорії надають акцентований настрій документу. Уявіть, що ви написали статтю, пов'язану з Стародавньої Грецією. Підібравши відповідний орнамент (а він є в Кліпарт), ви відразу ж налаштовуєте майбутнього читача на серйозний історичний лад, причому саме грецької спрямованості, так як даний узор узятий зі спадщини античної Еллади. А ось під похмуро-сумні рядки Сергія Єсеніна дуже підходить сувора чорна рамка, яка підкреслює трагічний дух віршів.

З усього вищесказаного випливають два висновки.

 • Перший: зробити рамку в Ворді абсолютно нескладно. Кілька простих кроків - і обрамлення сторінки готове.
 • Другий: все не так просто. Рамка не повинна бути примітивним графічним символом, використовуваним при оформленні документа. Їй слід нести смислове навантаження, налаштовувати читача на певний лад.

А в цілому не треба боятися. Фантазуйте, експериментуйте, і рано чи пізно ви досягнете органічного поєднання тексту і дизайну сторінки. Успіхів!