Різниця між нокаутом і нокдауном

Різниця між нокаутом і нокдауном

Бокс - це спорт сильних і сміливих чоловіків, а видовищні поєдинки завжди захоплювали глядачів, вражаючи нищівними ударами. Невже людський організм здатний витримати подібні перевантаження? Такі терміни, як нокаут і нокдаун часто плутають з-за схожого вимови. Спробуємо розібратися в особливостях понять і назавжди усвідомити різницю між ними.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Нокаут - це результат поєдинку в боксі, при якому один зі спортсменів не здатний продовжувати бій. Нокаут буває бойовим, при якому спортсмен після сильного удару не може піднятися з рингу, а також технічним, викликаним іншими обставинами, які заважають закінчити сутичку.

Нокдаун - це нищівний удар, при якому один з боксерів торкнувся рингу коліном, рукою, ліктем або іншою точкою опори крім ступні. Рефері відраховує 8 секунд, протягом яких спортсмену потрібно продовжити бій. Для боксу неважлива тривалість торкання рингу: відлік ведеться в будь-якому випадку.

до змісту ↑

Порівняння

Отже, нокдаун - це нищівний удар, при якому боксер спирається додатковою точкою опори про ринг. Це може бути коліно, рука, лікоть або інша частина тіла (крім ступень). Рефері відраховує 8 секунд, в ході яких спортсмен повинен повернутися в бій.Якщо на 10 секунд боксер не готовий продовжити поєдинок, фіксується нокаут. Це результат бою, який позначає беззастережну перемогу одного зі спортсменів.

При цьому нокаут буває бойовим (викликаним ударом) і технічним (розсічення особи, травма, втрата орієнтації в просторі). Перший фіксує тільки рефері, другий - ще й боксер, його секундант або лікар. Нокдаун - завжди результат потужного удару, після якого спортсмен втрачає рівноваги. Нокаут (технічний) може наступити і після того, як випад пропущений, навіть в наступному раунді.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Тривалість. Нокдаун - це стан, при якому боксер провів на ринзі не більше 9 секунд, нокаут - 10 секунд.
  2. Наслідки. Нокдаун автоматично означає 8-секундний відлік на відновлення, після нокауту поєдинок закінчується.
  3. Різновиди. Нокаут буває бойовим і технічним, нодаун - тільки бойовим.
  4. Механізм утворення. Бойовий нокаут викликаний потужним ударом суперника, нокдаун може бути спровокований падінням бійця при ухиленні.