Чому димить піч у лазні?

чому димить піч у лазні?

Відсутність пічної тяги - неприємне явище, з яким рано чи пізно стикається кожен господар лазні. Єдиний випадок, коли дим може перебувати всередині приміщення "на законних підставах", - це топка по-чорному. Якщо ж димохід має звичайну конструкцію, але з якоїсь причини не функціонує - значить, треба розбиратися, чому димить піч у лазні, і ліквідувати несправність.

Зміст статті

  • Можливі причини димленія
  • Якщо нічого не допомогло ...

Можливі причини димленія

Дим викликає у більшості людей інстинктивний страх. Не слід панікувати і робити поспішні висновки про те, що піч пора міняти.

Треба перебрати всі можливі причини неправильної циркуляції повітря, починаючи з найпростіших:

Можливі причини Діагностика і ліквідація
Забули відкрити в'юшку Відкрити заслінку
Що зібралися зола в піддувалі заважає надходженню повітря < Очистити піддавали На вулиці тепліше, ніж в лазні, і діє закон зворотної тяги
Прогреть трубу і димоходи (палаючої папером або берестом) Висота труби менше, ніж висота гребеня даху (димить при вітрі) < надставіть трубу вище коника на 30-40 см. Корисно також надіти на неї захисний ковпак
абілісь сажею димоходи, чимось засмітилася труба Очистити трубу за допомогою підручних засобів (трос з "йоржиком"). Всередині може виявитися все що завгодно, навіть осине гніздо.
Якщо діаметр труби менше 15 см, вона буде постійно "заростати" сажею - її краще змінити на більш широку. Димохід і колодязі чистять регулярно. Сажу зі стінок можна випалювати за допомогою скіпки.

Не рекомендується палити в печі пластик - він дає осад, намертво пристає до цеглини і металу

Труба пошкоджена - прогоріла, проржавіла або тріснула. Її може також зашкодити сходять снігом

Металеву трубу змінюють, цегляну перекладають. Цегляна труба повинна бути побілена, щоб вчасно помітити щілину

В корпусі печі утворилася тріщина Металеву піч заварюють або змінюють.
В цегляної печі оглядають кладку, наскрізні щілини шукають за допомогою запальнички або свічки - під час топки в тріщини буде інтенсивно втягувати полум'я.

Все щілини замазують глиною з піском (3: 1), розведеної до густоти сметани. Можна використовувати спеціальний клей для печей і камінів (Геркулес або аналог).

На предмет тріщин оглядають також плиту і сушильний (духовий) шафа

відсиріли нижні ряди кладки

Іноді з цієї причини димлять абсолютно нові печі - поки не просохнуть.

Піч топлять із середньою інтенсивністю (краще осиковими дровами) до повного висихання. Або відкривають і просушують нижній колодязь (через отвір для чищення, зазвичай воно закрите половиною цегли і замазане глиною)

Конструкція печі порушена або спочатку невдала

Дефект не завжди легко виявити - просіло підставу або розсипалася перегородка між колодязями, шматок цегли застряг в димоході і т. Д. Причиною може бути поважний вік печі, неякісний цегла або недотримання правил експлуатації (вода потрапила на розжарену кладку, наприклад).
Варіантів невдалих конструкцій теж чимало. Занадто товсті шви, порушення горизонтальності, розташування піддувала вище рівня нижнього газоходу і т. П. У такому випадку без консультації досвідченого майстра впоратися навряд чи вийде. Занадто довге піддавали може стати причиною димленія, коли піч топлять дровами. Потрібно його вкоротити, поклавши до далекої стінці 1-2 половинки цегли

до змісту ↑

Якщо нічого не допомогло ...

Якщо всі вищенаведені заходи не допомогли і встановити, чому в лазні димить піч, так і не вдалося, слід звернутися до фахівця-пічник.

***

Чи не розглядаються випадки, коли димить піч, зварена або служіння "на око", без належних знань і креслень. Такі конструкції не тільки димлять, а й часто служать причиною пожежі. Печі - складні інженерні споруди, до їх створення та обслуговування треба підходити серйозно.